כתב אישום חמור

תביעה הוגשה נגד רוצחי יהודה דימנטמן הי"ד

הפרקליטות הצבאית הגישה היום כתבי אישום נגד המחבלים שרצחו את יהודה דימנטמן הי"ד ופצעו שני אזרחים ישראלים נוספים בפיגוע בצומת חומש, מעורבים נוספים הואשמו (צבאי)

שלומי מלוביצקי | כיכר השבת |
הלוויתו של יהודה ז"ל (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

הפרקליטות הצבאית הגישה היום (חמישי) כתבי אישום נגד המחבלים שרצחו את יהודה דימנטמן הי"ד ופצעו שני אזרחים ישראלים נוספים בפיגוע בצומת חומש.

מספר מעורבים נוספים הואשמו היום בגין חלקם בפרשייה - חלקם בעבירות של אי מניעת פשע וחלקם בעבירות סחר באמל"ח. בנוסף, מפקד פיקוד המרכז הוציא צווי הריסה לבתיהם של שלושה מהמחבלים.

התביעה הצבאית הגישה כתבי אישום חמורים נגד שלושה פלסטינים בעבירה של גרימת מוות בכוונה (המקבילה באיו"ש לעבירת הרצח) לבית המשפט הצבאי בשומרון בגין רציחתו של יהודה דימנטמן הי"ד, ופציעתם של שני תושבי חומש, בפיגוע בצומת חומש שבשומרון, לאחר חקירה מקיפה ויסודית של השב"כ ומשטרת ישראל. כתב אישום דומה הוגש נגד שותפם, בן 17, לפני שבוע ימים.

על פי כתבי האישום, המחבלים תכננו להוציא אל הפועל פיגוע ירי קטלני, במטרה לרצוח מתיישבים יהודים. הם רכשו כלי נשק, בחרו בצומת חומש כמקום הפיגוע, תכננו בקפידה את מסלולי ההגעה וההימלטות לאחר הפיגוע, ונקטו פעולות כדי להקשות על גורמי הביטחון לאתרם. שניים מהם אף תכננו לחטוף גופה לאחר הפיגוע ולהסתירה.

ב-10 בדצמבר הגיעו שלושה מהמחבלים אל צומת חומש כדי לבצע פיגוע ירי. בחלוף מספר שעות, במהלכן לא הייתה תנועה בכביש, שבו המחבלים על עקבותיהם.

המחבלים לא ויתרו על מימוש התוכנית הקטלנית, וב-16 בדצמבר הגיעו פעם נוספת שלושה מהמחבלים לצומת חומש, התמקמו בשטח שולט, ותצפתו לעבר היישוב. כאשר הבחינו בכלי-רכב בדרכו אל עבר הצומת, התמקמו שניים מהם בנקודת הירי, והשלישי המתין ברכב המילוט. עם הגעת כלי הרכב לצומת, ירו שני המחבלים האחרים לעבר הרכב כ-20 כדורים כל אחד, עד שנתקלו במעצור בנשק. מהירי נהרג יהודה דימנטמן ז"ל, ושני נוסעים אחרים נפצעו.

המחבלים נמלטו מהמקום, הסתירו את האמל"ח ואת כלי הרכב ששימש להגעתם המקום, ונסעו לביתם. במהלך הנסיעה שמעו דיווח בתקשורת כי מעשיהם הביאו למותו של אזרח ישראלי בפיגוע, ושמחו כי תכניתם הקטלנית הצליחה.

אמם של המחבל הקטין ושל מחבל נוסף מבין האמורים לעיל, תואשם בעבירה של אי מניעת הפיגוע, מתן מקלט, סחר באמל"ח והסתה. על פי עובדות כתב האישום, הקטין עדכן אותה על הפיגוע המתוכנן, על ההצטיידות לקראתו ועל הסיור המקדים שערכו בשטח, והיא בירכה אותו. לאחר הפיגוע, סייעה לבניה בהחבאת כלי הנשק ששימשו לביצוע הפיגוע ובהשבת חלק ממנו לבעליו. לאחר מכן, התראיינה בתקשורת ושיבחה את מעשי בנה.

יחד עם הגשת כתבי האישום תבקש התביעה הצבאית את מעצרם של המחבלים עד לתום ההליכים המשפטיים. התביעה הצבאית תפעל למיצוי הדין עם המחבלים ועם מי שסייעו להם לבצע את הפיגוע הרצחני. בני משפחת דימנטמן והפצועים עודכנו בדבר הגשת כתבי האישום. התביעה הצבאית תעמוד עימם בקשר לאורך כל ההליך המשפטי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר