"מודאג מסרבנות נתניהו"

בני גנץ למילואימניקים: "עם כל הכאב, המשיכו לשרת. בלי סרבנות"

"פורים שפיל - כן, פורים ספין - לא", אמר שר הביטחון לשעבר גנץ כשקרא להידברות. קודם לכן תקף בחריפות את הקריאות לאנשי מילואים לסרב פקודה | הנאום המלא בפתח ישיבת הסיעה (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בני גנץ בכנסת לפני יותר משבוע (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)

בעקבות הקריאות מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, לסרב פקודה. הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר בני גנץ, יצא נגד הקריאות הללו בחריפות.

גנץ דיבר היום (ראשון) בפתח ישיבת הסיעה ואמר: "אני רוצה לפתוח ולדבר לרבבות מילואמניקים וגם חיילי סדיר שמרגישים כמו רבים מאוד בציבור שהדמוקרטיה הישראלית על פי תהום. אנחנו ננצח במאבק הזה – במוקדם או במאוחר. מדינת ישראל וערכיה חזקים מכל ממשלה. אני קורא לכם להמשיך לשרת, להמשיך להתייצב בכל תנאי. להגן על אופי הארץ הזו במחאות ולהגן על קיום הארץ הזו בגיחות. להגן עליה כמפגינים ולהגן עליה במחסומים ובצמתים, להגן עליה בתקשורת ולהגן עליה בחמ"לי המודיעין. אל תתנו יד לסרבנות, עם כל הכאב. המשיכו להילחם למען המדינה בקרב, המשיכו להיאבק עליה במחאה".

לאחר שהבהיר את דבריו, אמר גנץ: "לצד זאת, אני מבקש לשאול את נתניהו – מה מרגישה אמא שהייתה במחאה אבל לא ישנה בלילה כי הבן שלה עומד במחסום בשומרון או טס לתקיפה מעל לבנון, כשראש הממשלה משווה אותה לפורעים ששורפים בתים בחווארה? מה מרגיש איש מילואים ששרים ואנשי ציבור קוראים לו ולמשפחתו אנרכיסטים?
איך מרגישים רמטכ"לים וקצינים בכירים במילואים, חלקם גיבורי מלחמות ישראל, שמכנים אותם ואת פקודיהם טרוריסטים ומעלילים עליהם שהם ממומנים על ידי איראן?".

"אדוני ראש הממשלה", הוסיף גנץ ואמר: "קצת צניעות. אנחנו ואנשי המחאה לא פחות פטריוטים מכם. לא פחות אוהבים את המדינה מכם ולא פחות עושים מכם. ואם רבע מיליון המפגינים הם אנרכיסטים – אז גם אני אנרכיסט גאה.
אני קורא לכל הגורמים האחראים בקואליציה ובפרט לראש הממשלה ולשר הביטחון – השמיעו קולכם באופן ברור ועיצרו את ההסתה".

"המילים שלכם", הוסיף גנץ בחריפות: "שולחות אש שעלולה להצית כאן מלחמת אחים. אתם בהתבטאויות שכאלו – מעודדים סרבנות שנובעת מכעס, אתם מחלישים את צה"ל, אתם מחלישים את המדינה. לצד הדאגה מסרבנות בצה"ל, אני מוטרד יותר מהסרבנות של נתניהו וחברי הקואליציה לעצור את החקיקה ולהיכנס להידברות. עד לפני זמן קצר, עוד היתה מכונסת ועדת החוקה תוך התעלמות מרצון העם, מנסיונות הנשיא לעצירה והידברות".

גנץ הוסיף ואמר: "אני מברך על היוזמה של חברי הכנסת טרופר ואיזנוקט, דנון ואדלשטיין ומקווה שעוד ועוד חברי קואליציה יעיזו יבינו שחייבים לעצור ולדבר. אני שומע את הקולות שאומרים – שעכשיו, כשנכנסים לפגרת פורים אפשר יהיה לדבר כמה ימים. לא יקרה. פורים שפיל - כן, פורים ספין - לא".

"למה שלא נתחום את עצירת החקיקה בין השעות 2-4? אולי רק בסופ"שים? שבוע-שבוע? ההידברות היא האמצעי – לא המטרה. אמצעי לקיום דיוני עומק, להגיע להסכמות, לשרת את החברה. לא דרך להעביר את חופשת פורים, למי שהחליט להתחפש לזאב בעור של כבש. תעצרו את החקיקה ונדבר - בלי מגבלות ובלי אולטימטומים".

לסיום אמר גנץ: "לצערי – גם אחרי ששוחחתי עם ראש הממשלה ויו"ר הכנסת, והגעתי לוועדת חוקה - היד המושטת, לא פגשה יד אחות. אתמול יצאו לרחובות למעלה מרבע מיליון מפגינים – בעשרות מוקדים. אנחנו נוציא עוד ועוד אנשים – אם הדהירה תימשך, מיליון אנשים יצאו לרחובות כדי להדהד את קול העם. מיליון אנשים ערכיים, לא אנרכיסטים.
הפגנת המיליון בדרך – אולי אז מישהו סוף סוף יקשיב".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר