ישראל במלחמהישראל במלחמה

עדינה בר-שלום חתומה על "יוזמת השלום" שמציעה לחזור לקווי 67

גולדסטון מתחרט, פיגועים נעצרים ברגע האחרון, איום גדול מרחף מכיוון עזה - אבל מספר אנשים בעלי מעמד בישראל, החליטו לפרסם "יוזמת שלום ישראלית", כשהמטרה ברורה: לחץ על ראש-הממשלה בנימין נתניהו לחדש את השיחות עם הערבים. בחותמים מובילי דעת קהל, ובניהם: עדינה בר-שלום (ביטחון)

חנה בורט | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

גולדסטון מתחרט, פיגועים נעצרים ברגע האחרון, איום גדול מרחף מכיוון עזה - אבל מספר אנשים בעלי מעמד בישראל, החליטו לפרסם "יוזמת שלום ישראלית", כשהמטרה ברורה: לחץ על ראש-הממשלה בנימין נתניהו לחדש את השיחות עם הערבים.

המסמך, שנחשף לראשונה ב"ניו-יורק טיימס", קורא להקים מדינה פלסטינית על כמעט כל שטחי הגדה המערבית ועזה, עם רוב מזרח ירושלים כבירתה.

היוזמים קוראים לנסיגה ישראלית מרמת הגולן ולהקמת מנגנוני בטיחות אזוריים, ביחד עם שיתוף פעולה בתחום הכלכלי. הבסיס ליוזמה - קווי 1967. לא פחות.

את המסמך חיברו בין-היתר: ראשי השב"כ לשעבר, יעקב פרי ועמי אילון, ראש המוסד בעבר, דני יתום והרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף במיל´ אמנון ליפקין שחק.

40 מובילי דעת קהל, מכל המגזרים, חתמו על המסמך. בין השמות שמפרסם אתר ynet, מצאנו גם את עדינה בר-שלום.

במסמך, מציעים היוזמים שהר-הבית לא יהיה תחת ריבונות אף-אחד מהצדדים, אף שהכותל המערבי והרובע היהודי בעיר העתיקה יישארו בשליטת ישראל. יצויין כי תוכנית דומה רקם ראש-הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

בכל הנוגע לפליטים הפלסטינים, מוצעים בתוכנית פיצוי כספי וחזרה למדינת פלסטין - לא ישראל, תוך "חריגות סמליות" בהסכמה הדדית, שבמסגרתן ישובו כמה מהם לישראל.

בימים הקרובים צפויים יוזמי המכתב והחותמים להציג את משנתם. ספק אם ראש-הממשלה בנימין נתניהו יאמץ את היוזמה ההזוייה.

גורם בכיר בש"ס אומר בתגובה ל"כיכר השבת" כי "אין ספק שמרן הרב עובדיה לא עומד מאחורי חתימתה על יוזמת השלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר