כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המתיחות הביטחונית

גלנט הורה להקצות משאבים לירוט המחבלים; גיוס מילואים

שר הביטחון הנחה את הכוחות להקצות את כל המשאבים הנדרשים לירוט המחבלים, ולתגבור האבטחה על הצירים והיישובים ביו״ש ובכל רחבי ישראל; הרמטכ"ל הרצי הלוי הורה על גיוס מילואים בדגש על מערך ההגנה האווירית (ביטחוני)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(Yonatan Sindel/Flash90)

שר הביטחון יואב גלנט סיים לפני מספר דקות (שישי) הערכת מצב מיוחדת בעקבות פיגוע הירי הקשה בצומת חמרה.

בהערכת המצב השתתפו: הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי, ראש המוסד דדי ברנע, ראש השב״כ רונן בר, ראש אגף המבצעים בצה״ל האלוף עודד בסיוק, ראש אמ״ן האלוף אהרון חליבה, ראש אגף אסטרטגיה בצה״ל האלוף טל קלמן, המתפ״ש האלוף רסאן עליאן ובכירים נוספים במערכת הביטחון.

השר גלנט קיבל סקירה ראשונית על חקירת הפיגוע, ועל המצוד המתקיים אחר המחבלים. שר הביטחון הנחה את הכוחות להקצות את כל המשאבים הנדרשים לירוט המחבלים, ולתגבור האבטחה על הצירים והיישובים ביו״ש ובכל רחבי ישראל.

הרמטכ״ל, רא״ל הרצי הלוי, כינס הערכת מצב ודיוני הערכות להמשך, במסגרתם עודכן על הפיגוע הקשה בחמרה. הרמטכ״ל הנחה על חיזוק מאמץ ההגנה במרחב פיקוד מרכז לצד תפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע. בנוסף, הורה הרמטכ״ל על גיוס מילואים בדגש על מערך ההגנה האווירית והמערכים ההתקפיים של חיל האוויר.

ב'כאן חדשות' דווח כי במשטרה שוקלים לבקש מהדרג המדיני גיוס של פלוגות מילואים נוספות של מג"ב - זאת בהתאם להתפתחויות. לעת עתה מגוייסות חמש פלוגות, 4 מהן מוצבות בירושלים ופלוגה חמישית בלוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר