ירי, בריחה וחיסול של טקילה והימ"מ

ב-16:00 - מסע הירי החל וב-18:20 - המצוד הסתיים • הפיגוע בעלי, דקה אחר דקה

ארבעה נרצחו וארבעה נפצעו בפיגוע הירי בכניסה ליישוב עלי בבנימין | הפיגוע הקשה שהחל בירי בתחנת הדלק ובמסעדת חומוס אליהו, המשיך בחיסול מחבל בזירה - והסתיים כעבור כשעתיים, כשצוות טקילה של השב"כ ולוחמי הימ"מ מחסלים את המחבל השני | 'כיכר השבת' עם כל פרטי הפיגוע, דקה אחר דקה (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
אלישע אנטמן, נחמן שמואל מורדוף, הראל מסעוד ועופר פיירמן הי"ד, וזירת הפיגוע (צילום: המשפחה, בני עקיבא, חיים גולדברג - כיכר השבת)

ארבעה בני אדם נרצחו וארבעה נפצעו בפיגוע הירי שביצעו אחר הצהריים (שלישי) שני מחבלים בתחנת הדלק שבכניסה ליישוב עלי בבנימין, במה שנחשב לאחד הפיגועים הקשים בתקופה האחרונה.

שעתיים חלפו מהרגע בו החלו המחבלים לטבוח באזרחים בתחנת הדלק ובמסעדת 'חומוס אליהו' במקום - עד אשר תם המצוד אחר המחבל שנמלט, עם חיסולו בידי לוחמי ימ"מ ויחידת טקילה של השב"כ.

"כיכר השבת" עם כל פרטי הפיגוע - דקה אחר דקה:

16:00 - שני המחבלים המזוהים עם הזרוע הצבאית של המאס, מוהנד שחאדה בן ה-25 וחאלד סבאח בן ה-24, תושבי הכפר עוריף באזור שכם, הגיעו מספר דקות לפני השעה 16:00 אל תחנת הדלק, ברכב שברולט בצבע שחור. ברכבם היו שני רובי M-16, סכינים ובקבוק בנזין.

המחבלים חאלד מצטפא לטיף צבאח ומוהנד פאלח שחאדה

שני המחבלים יצאו מהרכב, ופתחו בירי לעבר אזרח ששהה בתחנת הדלק. האזרח, נמלט אל מסעדת חומוס אליהו שבתחנה. אחד המחבלים רדף אחריו ונכנס אל המסעדה, שם פתח בירי ללא הבחנה.

במסעדה, נרצחו שלושה - אלישע אנטמן הי"ד בן 18 תושב עלי, תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא, הראל מסעוד הי"ד, בן 21, תושב יד בנימין, ונחמן שמואל מורדוף הי"ד, בן 17, תושב היישוב אחיה בבנימין

ארבעת הנרצחים בפיגוע - אלישע אנטמן, הראל מסעוד נחמן שמואל מורדוף ועופר פריימן

דקות לאחר מכן, חזרו המחבלים לתחנת הדלק, שם ירו למוות בעופר פריימן, בן 63 מעלי, שבדיוק תדלק את רכבו. לאחר מכן, הם התפצלו, וכל אחד מהם רץ לכיוון אחר.

16:05 - אזרחים וכוחות הביטחון ששמעו את הירי, מיהרו למקום - והחלו לחתור למגע בניסיון לחסל את המחבלים. מוראל מואיז ניקר, סייר של היישוב עלי, ואזרח נוסף שהיה באמצע למלא אוויר בגלגלי רכבו, הסתער עם הנשקים וחיסלו בתחנת את הדלק את מוהנד שחאדה.

הרגעים שאחרי הפיגוע (צילום: ערבי, לפי סעיף 27א)

ניקר, נפצע מהירי ופונה לבית החולים בילינסון, משם סיפר כי שמע ירי, הבין שזה מתחנת הדלק וטס עם רכבו למקום. "כשהגעתי, פתחתי את הדלת, יריתי עליו, הוא ירה עליי, לא הפסקתי לירות עד שהוא הפסיק לזוז".

אביעד גדות, סיפר כיצד אחיו, חיסל את המחבל: "אחי הגיבור. תחנת דלק עלי. מנפח אוויר. הילדים ברכב. לפתע רכב עם ערבים 15 מטר מהם. מבט מחשיד. בנו רצה לנפח יחד איתו את הגלגלים, אבל אחי חשד ובקש שישאר. לפתע דלתות נפתחות והם פורקים עם M16 ומתחילים לירות. לרצוח יהודים. הילדים נשכבים על רצפת הרכב. אחי מאגף מחבל אחד ויורה בו 10 כדורים עד שהוא נופל".

כך חוסל המחבל בתחנת הדלק

בנתיים, תושב איתמר, שנכנס עם רכב הטויוטה שלו כדי לתדלק, שמע יריות ויצא מהרכב כדי למצוא מסתור. המחבל השני, חאלד סבאח, שרץ תחילה לכיוון הגדר של התחנה, חזר למקום - נכנס לטויוטה הלבנה, ונמלט מהמקום.

16:20 - כוחות הביטחון שהוקפצו למקום, מזהים כי ישנם מספר מחוסרי הכרה בזירה. כוחות ההצלה מתחילים לבצע פעולות החייאה ונאלצים לקבוע את מותם של הפצועים, בשטח.

במקביל, מתברר לכוחות הביטחון לאחר חקירה מהירה, כי אחד המחבלים נמלט מהמקום, ברכב גנוב. עובדה זו, סייעה להם במעקב הצמוד אחריו.

הרמטכ״ל בהערכת מצב בזירת הפיגוע בעלי, בהשתתפות מפקד פיקוד המרכז, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, נציגי שב״כ ומשטרה (צילום: דובר צה"ל)

17:45 - במהלך נסיעתו צפונה, נכנס המחבל עם הרכב לשכם, וניסה להמשיך לג'נין - שם כנראה ביקש למצוא מקלט. ליד אלון מורה, הוא זיהה מחסום של צה"ל, שהוקם כחלק מהמרדף אחריו, הוא עצר את הרכב, נטש אותו ועלה על מונית פלסטינית צהובה.

17:55 - כוח של חטמ"ר שומרון, בראשות המח"ט שמעון סיסו, איתר את הרכב הגנוב, שננטש - ומצא בו את אחד מרובי ה-M-16 ששימשו את המחבל לביצוע הפיגוע.

18:20 - קצת יותר משעתיים לאחר שהחל הפיגוע, צוות טקילה של השב"כ ולוחמי הימ"מ, עוקבים אחר המונית שבה נמצא המחבל. הם עוצרים את המונית, בכפר טובאס - ומחסלים אותו, מיד כשניסה להימלט מהמונית.

זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בהודעה משותפת לדוברות שב"כ, דובר צה"ל ודוברות מג"ב, נאמר כי "כוחות של שב"כ וימ"מ ניהלו מרדף אחר המפגע שנמלט מהזירה. במהלך הפעולות המודיעניות והמבצעיות של שב"כ, אותר רכב הטויטה עימו ברח מהזירה ובתוכו נשק שככה"נ שימש אותו בפיגוע. במהלך ניסיון המעצר, ניסה החשוד לברוח מהרכב, נורה ונוטרל ע"י הכוחות. ללא נפגעים לכוחותינו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר