מבצע 'בית וגן' |  היום השני

120 מבוקשים נעצרו עד כה בג'נין; דובר צה"ל: נותרו לנו עוד 10 יעדים אליהם ניכנס היום

לוחמי צה"ל והשב"כ המשיכו במהלך הלילה את הפעילות במסגרת מבצע 'בית וגן' במחנה הפליטים ג'נין | לוחמי ימ"מ איתרו לפנות בוקר פיר תת-קרקעי ששימש לאחסון אמצעי לחימה והוא הושמד | לוחמי מגן השמידו חמ"לי ניהול לחימה | הלוחמים איתרו והחרימו אמצעי לחימה רבים | צה"ל: נותרו 10 יעדים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילומים: דובר צה"ל)

במהלך הלילה (שלישי) כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב בפיקוד עוצבת הקומנדו וחטיבת מנשה, המשיכו במבצע 'בית וגן' במחנה הפליטים ג'נין.

לוחמי הימ"מ איתרו והשמידו לפני זמן קצר פיר תת-קרקעי ששימש לאחסון מטענים על בסיס מידע מודיעיני של שב"כ, בלב מחנה הפליטים ג'נין. כמו כן, לוחמי מגלן איתרו והשמידו שני חמ"לי ניהול לחימה של ארגוני הטרור במרחב.

לוחמי סיירת נח"ל איתרו והשמידו מטול נפץ ומטען במרחב העיר. בנוסף, לוחמי יחידת ניצן (636) איתרו והחרימו אמצעי לחימה וציוד צבאי.

משרד הבריאות הפלסטיני עדכן כי מאז תחיל המבצע עשרה פלסטינים נהרגו, כמאה אחרים נפצעו, מתוכם כעשרים במצב קשה. יצוין כי בקרב כוחות הביטחון לא היו נפגעים מלבד לוחם שנפצע באורח קל בלבד וחזר ללחימה.

דובר צה"ל דניאל הגרי עדכן הבוקר כי צה"ל אין נקודה במחנה הפליטים שצה"ל לא פעל בה. לדבריו: "לא היו היתקלויות משמעותיות והחמושים לא בחרו לצאת ולהילחם".

תא"ל הגרי הוסיף: "הפגיעה בחמ"ל הפיקוד בתחילת המבצע אפשר לנו כניסה מהירה ויחסית בטוחה של הכוחות פנימה. ההפתעה של מכת הפתיחה טלטלה אותם ומשכה אותם מפאתי המחנה ללב המחנה, ובכך היה פחות חיכוך בחלק מגזרות הפעולה במחנה".

דו"צ הוסיף כי  נותר לצה"ל עוד כעשרה יעדים מסומנים במחנה, ובמהלך היממה הקרובה לוחמי צה"ל ליעדים הללו.

ייצוין כי בשלב זה לא ברור מתי המבצע יגיע לסיומו ואמש הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי המבצע יימשך ככל הנדרש.

לדברי נתניהו: "מבצע "בית וגן" יימשך ככל הנדרש, עד להשלמת המשימה. כולנו מחזקים את החיילות והחיילים, את המפקדות והמפקדים, את לוחמינו האמיצים. בשם העם כולו - אני מצדיע לכם".

קרב יריות עם חמושים בשטח (צילום: דובר צה"ל )

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר