כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"קורא לעונש מוות"

הורשע המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע המחריד לפני כ-5 שנים

המחבל שנהג ברכב החוליה שרצחה את רזיאל שבח הי"ד סמוך לחוות גלעד בשנת 2018 הורשע ברצח בבית הדין הצבאי. משפחתו דורשת עונש מוות עבורו (ביטחון)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הרב רזיאל שבח (צילום: באדיבות המשפחה)

בית הדין הצבאי בסאלם הרשיע היום (חמישי) את המחבל אחמד קונבע, שנהג ברכבה של חוליית הטרור שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד סמוך לחוות גלעד בשנת תשע"ח.

המחבל הורשע במספר ניסיונות רצח, בהם ניסיון לרצוח יהודי בירי סמוך לחוות גלעד בו כשל עקב מעצור בנשקו. כמו כן הורשע בשיבוש הליכי משפט ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, תכנן המחבל והוציא לפועל מספר פיגועי ירי. "במשך מספר שבועות, הנאשם ושותפיו תצפתו על אזורים שבהם תכננו לבצע פיגוע, חיכו להגעת אזרחים יהודים, ואז נסעו לכיוונם ברכב וירו לעברם צרור יריות", נכתב בין היתר בכתב האישום.

"באחת הפעמים, ירו הנאשם ושותפיו לעבר הרב שבח ז״ל שנסע ברכב, פגעו בו וגרמו למותו. הנאשם ושותפיו נמלטו מן המקום, ולאחר מכן שרפו את כלי הרכב שבו נסעו".

משה אביו של הרב רזיאל שבח הגיב להכרעת הדין: "הרשעת המחבל הארור היום חמש שנים וחצי לאחר רצח בננו לא סגרה עבורנו את המעגל, בפרשת השבוע מטות מסעי שנקרא השבת נאמר - "ולא תחניפו את הארץ אשר אתם בה כי הדם הוא יחניף את הארץ ולארץ לא יכופר לדם אשר שופך בה כי אם בדם שפכו". אנו קוראים לבית הדין הצבאי להחיל על הרוצח הנפשע עונש דין מוות כעונש ראוי ומרתיע לכל רוצח שפל אשר ינסה לשלוח יד בנפש אדם בכלל ובנפש אדם מישראל בפרט".

אילנה שבח אמו של הרב רזיאל הוסיפה: "כל עונש לא ישיב לי את בני בכורי רזיאל היקר אך אני גאה בארגון חוננו, במערכת המשפט ובעם ישראל שמיצו עם המחבל השפל את הדין. אני מאמינה כי הקב״ה יקום את דמו של רזיאל בנינו היקר ומתפללת שישלח נחמה ורפואה לכל המשפחה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אישר ליווה את משפחתו של רזיאל מסר לאחר הכרעת הדין: "המחבל היה חלק מחוליה רצחנית שבצעה מספר רב של פיגועים וניסיונות פיגוע ואף נמלטה במשך זמן רב לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד. אנו מודים לפרקליטות הצבאית שנלחמה על התיק עד להרשעתו ברצח של המחבל. החוליה פגעה באחד מטובי בני האומה הישראלית. המחבל אינו ראוי לחיות בקרב יושבי הארץ. טוב יהיה אם ביהמ"ש הצבאי יגזור עליו את העונש המצווה בחוק החל ביו"ש - עונש מוות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר