לפיד: "ניסיון מביש ופחדני"

הסרבנות בצה"ל: נתניהו נועד עם ראשי הצבא ושינה גישה; "משרתי מילואים על תנאי" 

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון, נועד מוקדם יותר היום בקריה בתל אביב, ודנו עם בכירי הצבא במוכנות בצל החשש כי בקרוב תהיינה התפתחויות אזוריות וכן בחשש מפני כשירות צה"ל בשל הסרבנות | בתום הפגישה הוציא ראש הממשה הודעה ובה לא הוזכר כלל המילה "סרבנות" | כל הפרטים (חדשות, ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
נתניהו עם הרצי הלוי (קובי גדעון, לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו, נועד מוקדם יותר היום (ראשון) עם בכירי הצבא - בהם הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר, בכירים במטה הכללי ועוד מפקדים בכירים, בפגישה השתתף גם שר הביטחון יואב גלנט.

הפגישה שהתקיימה בבסיס הקריה בתל אביב, הוגדרה כ"פגישה דחופה", לנוכח ההתפחויות האזוריות וההתמודדות עם הסרבנות של השמאל.

לאחר הפגישה יצאה הודעה מטעם ראש הממשלה בה נאמר בהתחלה: "ראש הממשלה נועד היום, כמו בפעמים רבות בשבועות האחרונים", ניסוח שמלמד שנתניהו מנסה למנוע את השיח כביכול היה מדובר בפגישה דחופה ושהוא לא הצעלם מהסכנה שבסרבנות". מה שלא נאמר בהודעה כלל בשונה מהודעות אחרות, זו המילה "סרבנות".

עוד נאמר בהודעה שיצאה מטעם לשכת נתניהו: "שר הביטחון, הרמטכ״ל ואלופי צה״ל הציגו לראש הממשלה את תמונת המצב באשר לכשירות וללכידות בצה״ל וציינו את הפעולות הנעשות בשטח. ראש הממשלה הנחה לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר."

"ראש הממשלה", נכתב בהודעה, "הביע את הערכתו למאמצי צה״ל לשמור על כשירות, מוכנות ולכידות, ואת הערכתו למשרתים בסדיר ובמילואים. ראש הממשלה שלל מכל וכל את התופעה של שירות מילואים על-תנאי", כאשר פה במקום לנקוט במילה סרבנות, נכתב שירות מילואים על תנאי.

בסיום ההודעה נכתב: "כל משתתפי הדיון הסכימו כי יש להותיר את המחלוקות הפוליטיות מחוץ לצה״ל".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב על ההודעה: "ההודעה של ראש הממשלה נתניהו שהוא ״הנחה את הרמטכ״ל לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל״ היא נסיון מביש ופחדני לברוח מאחריות ולהפיל את האשמה על הצבא ומפקדיו. הפגיעה בכשירות צה״ל היא תוצר ישיר של דבר אחד - המהפיכה המשטרית ההרסנית שמובילה ממשלת נתניהו".

עוד אמר לפיד: "אם כשירות צה״ל והמוכנות למלחמה חשובה לממשלה, כל מה שנתניהו צריך לעשות הוא לגנוז את החקיקה שמפרקת מבפנים את החברה הישראלית, את הכלכלה הישראלית ואת צה״ל. רק אז יהיה ניתן להתחיל לבנות מחדש את האמון ואת הכשירות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר