כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מלחמה בישראל

חיזבאללה ירה מדרום מלבנון, צה"ל השיב אש על יעדי טרור

ארגון הטרור הלבנוני מנסה להבעיר את הגזרה הצפונית ולהצטרף למלחמה אותה פתח החמאס | בישראל מיהרו להגיב בירי על מטרות הארגון ולאיים על חיזבאללה (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תקיפת האוהל בידי צה"ל (צילום: דובר צה"ל)

ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה מנסה לקחת חלק בלחימה נגד ישראל? פגזי מרגמה נורו הבוקר (ראשון) סמוך לשעה 7 בבוקר, מדרום לבנון לעבר הר דב, סמוך לגבול. מוצב צה"ל נפגע מהירי, אך לא היו נפגעים. ארגון הטרור חיזבאללה לקח את האחריות על הירי. בתגובה, תקף צה"ל את האוהל של חיזבאללה שהוקם בהר דב.

התקשורת הלבנונית דיווחה כי צה"ל תקף באתר רוואיסאת אל-עלם, ליד כפר שובא, באמצעות פגזים וכן על תקיפת יעדים של חיזבאללה בכפר אלמארי.

אחרי ירי הרקטות מסר דובר צה"ל, כי צה"ל תוקף בארטילריה את מרחב הירי בלבנון, ממנו בוצע ירי לעבר שטח ישראל. "צה"ל ערוך לתרחישים בכלל הגזרות, וימשיך להגן על ביטחון תושבי מדינת ישראל", נמסר.

בהמשך מסר דובר צה"ל, כי "כלי טיס מאויש מרחוק תקף תשתיות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הר דב".

כאמור, בחיזבאללה לקחו אחריות על הירי ומסרו: "בשביל לשחרר את מה שנותר מאדמתנו הלבנונית הכבושה ובסולידריות עם ההתנגדות הפלסטינית ועם העם הפלסטיני הנאבק, חוליות חאג' עמאד מורניה של ההתנגדות האיסלאמית (חיזבאללה) תקפו הבוקר שלושה אתרים של הכיבוש הציוני באזור חוות שבעא, בכמויות גדולות של פגזי ארטילריה וטילים מונחים. האתרים נפגעו ישירות".

כוחות יוניפי"ל של האו"ם שנמצאים בלבנון המשיכו בצביעות האופיינית לאו"ם וקראו לצדדים "להימנע מהסלמה", כשהם מתעלמים מהעובדה שחיזבאללה הוא זה שבחר לפתוח במתקפה כנגד ישראל.

אחרי הירי, המועצה האזורית מטה אשר המליצה לתושביה שבקרבת הגבול להתפנות מבתיהם. "הודעה לתושבי ראש הנקרה, לימן, אדמית, חניתה, אילון, בצת ומצובה. אנו ממליצים למשפחות שיש להן משפחה או חברים או מקום להתארח ב-24 שעות עד 48 הקרובות להתפנות לאזור עורף המועצה, מלוחמי הגטאות דרומה, או לאזורים דרומיים ומרכזיים בישראל", נכתב בהודעה לתושבים.

זאת, למרות שאין הנחיה רשמית להתפנות של התושבים, אך ראשי היישובים באזור המליצו על כך לתושבים, לנוכח החשש מהתלקחות אזורית.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר