בגזרת פיקוד דרום

הנשיא הרצוג קיבל סקירה על פעילות הצנחנים; "אתם סיפור נפלא של גבורה" 

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום בגזרת פיקוד דרום במהלך הסיור אמר כי "עוד נשוב גם לימי שיגרה בטוחה ונחזיר את התושבים לביתם במהרה" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
הרצוג, היום ( חיים צח/לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג, ביקר מוקדם יותר היום (רביעי) בגזרת פיקוד דרום, הנשיא קיבל סקירה מודיעינית מפי מפקד יחידת 8200, תא״ל י׳ ומפקדים נוספים ביחידת המודיעין בגזרה.

לאחר מכן, ביקר הרצוג בחמ״ל פיקוד העורף של מחוז דרום, שם הוצגו בפניו מאמצי הלחימה המרכזיים, ע״י מפקד המחוז אל״ם שגיא ברוך, יחד עם ראש המטה ומפקדי הנפות במחוז. מפקד המחוז שיחזר בפני הנשיא את הקרב בבסיס באורים, במהלכו נפלו 8 חיילים ומפקדים, וחלק עם הנשיא את סיפורי גבורתם של הנופלים.

בנוסף הנשיא שוחח עם מפקדי וחיילי פיקוד העורף שנפצעו במהלך הקרבות במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר, והביע בפניהם את תמיכתו.

הרצוג עם הלוחמים (צילום: חיים צח/לע״מ)

נשיא המדינה הרצוג פנה לחיילים ואמר: ״אשרי העם שאלו בניו ובנותיו. אני מודה לכל הצוות שמוביל את המערכה הדרומית בפיקוד העורף. אני רוצה לחזק אתכם, אתם סיפור נפלא של גבורה, של אומץ, ושל נחישות בנסיבות שאף אחד לא ‏תכנן שיקרו כאן, בבסיס הזה, שנראה מאוד בטוח - זה שבר הרבה קונספציות שצריך ללמוד גם לדורות הבאים".

הרצוג הוסיף: "פיקוד העורף מוכיח את עצמו מעל ומעבר בכל פינה בארץ, בכל קהילה, בכל חברה, בכל ישוב ובכל מכלול שאמור לטפל בהגנת העורף ואתם דוגמא ומופת במרחב עצום. עוד נשוב גם לימי שיגרה בטוחה ונחזיר את התושבים לביתם במהרה, נבנה ונפריח, וננטע עצים״.

הרצוג עם הלוחמים (צילום: חיים צח/לע״מ)

בתום ביקורו, סייר הנשיא במפקדה הקדמית של חטיבת הצנחנים, שם קיבל סקירה על לחימתם של צק״ח צנחנים במרחב צפון רצועת עזה בו נמצאו אמצעי לחימה רבים בבתי חולים ובבתי ספר, וכן הושמדו תשתיות טרור לצד חיסולם של עשרות מחבלים.

הרצוג, היום (צילום: חיים צח/לע״מ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר