קרב ההסברה

שר החוץ אלי כהן: "חמור מאוד שהאו"ם מהדהד נתונים מעוותים על מתנחלים"

דו"ח שחקר את קמפיין "אלימות המתנחלים" המכוון נגד ישראל הוכיח שההסתה מומנה ע"י האיחוד האירופי וארגוני שמאל קיצוני • נחשף גם שבין האירועים שהוצגו, היו אירועי טרור של פלשתינים נגד ישראלים (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
השר אלי כהן (צילום: Photo by Yossi Aloni/Flash90)

בעקבות הקמפיין המסית נגד ישראל כביכול קיימת תופעה חמורה של אלימות מתנחלים נגד פלסטינים בשטחי יו"ש, המועצה אזורית שומרון וגורמים נוספים ערכו תחקיר מיוחד על מקור הקמפיין ואמצעי המימון שלו והתברר כי מאחוריו עומדים גורמים באיחוד האירופי ובתנועות שמאל קיצוניות שמהדהדים בכלי התקשורת ברחבי העולם נתונים מעוותים. בין היתר התברר שהאירועי טרור שבוצעו בידי פלסטינים נגד יהודים הוצגו באלימות מתנחלים.

אמש (ראשון) פרסמו ראשי מועצת השומרון את ממצאי הדו"ח - המוכיח את השקרים שמופצים בתוך דף המסרים של הקמפיין - שהחל מתחילת המלחמה אחרי הבח האכזרי שביצע חמאס

היום (שני) התייחס לנושא שר החוץ אלי כהן ואמר:  "החשיפה שהעביר לי ראש מועצת שומרון היא חשובה ביותר. אם אכן הדברים נכונים זה דבר חמור. אני אדרוש תשובות מהאו"ם וכן אנחה את משרד החוץ להעביר את נתוני הדו"ח לשגרירים שלנו ברחבי העולם כדי שיוכלו לעשות בו שימוש ולהזים את עלילת הדם הזו.  מדובר בקמפיין אנטי ישראלי, שקרי, ומנותק מהמציאות. שכל מטרתו היא הכפשת אוכלוסייה שלמה. כמדינת חוק נמשיך לטפל בכל מקרה נקודתי במקביל לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון".

בתוך כך, השדולה למאבק בדה לגיטימציה בראשות ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) שיגרה מכתב לנשיא ארה"ב, ג'ו ביידן עם השאלה: על מה התבססת כשדיברת על "אלימות המתנחלים"?

חברי הכנסת מציינים שמקרי האלימות של המתיישבים היהודים ביהודה ושומרון זניחים ובטלים לעומת ארועי האלימות והטרור המקבילים של הפלסטינים כלפיהם. בנוסף, היקף הארועים האלימים של התושבים היהודים ביהודה ושומרון הוא נמוך אף ביחס להיקפי האלימות בחברות רגילות.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן אמר: "אני מודה לשר על כך שהוא נכנס לנושא הקמפיין המסית כנגד האוכלוסייה הכי תורמת ושומרת חוק במדינת ישראל. הדו"ח הזה הוא הוכחה חד משמעית לכך שקמפיין 'אלימות המתנחלים' הוא קמפיין אנטישמי לכל דבר ועניין, שמטרתו לפגוע במדינת ישראל. הקמפיין השקרי שנולד בעקבות כך מביא להחלטות חמורות של הממשל האמריקני בהם הקריאה לא לאשר ויזה לתושבי יו"ש החשודים בחיכוך עם האוכלוסייה הפלשתינית, החלטה שלא נעשתה אפילו נגד רוצחים ואנסים מרחבי העולם. ההחלטה להציג כל מקרי אלימות ביהודה ושומרון כנגד מתיישבים ביו"ש כ'אלימות מתנחלים' היא הפרה בוטה של כל קוד אתי"

"אנו דורשים מאתר האו"ם למחוק את הנתונים השקריים ולפרסם התנצלות ברורה. אנו דורשים כי הנתונים על מספר אירועי הטרור ביו"ש של פלשתינים כלפי ישראלים, פי 5 יותר אירועי טרור נגד ישראלים ופי 31 יותר אירועי טרור חמורים - יפורסמו באתר האו"ם ויגונו. אנו מצפים לתגובתו המיידית של מזכ"ל האו"ם למעשה הנפשע הזה, וכן מנשיא ארה"ב יחד עם מזכיר החוץ לחזור בהם מהדברים הקשים שאמרו נגד האוכלוסייה היהודית ביו"ש".

יוסי דגן (צילום: . Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

נתונים שנאספו ע"י כוחות הביטחון מלמדים כי בחודש השני של המלחמה היה צמצום ניכר במספר "האירועים הלאומניים" מצד ישראלים ביו"ש.

מדובר על כ־50 תקריות בממוצע בחודש, לעומת מספר כפול באותם החודשים אשתקד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר