בעיית היום שאחרי

נוכחות ישראלית ברצועת עזה? ברשות הפלסטינית מתנגדים בתוקף

בסביבת אבו מאזן דורשים שהשליטה של הרשות תהיה מלאה בכל רצועת עזה והבהירו כי לא יקבלו פריסה של כוחות ביטחון ישראליים בשטח במסגרת הסדר שאחרי המלחמה (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
ציר פילדלפי החוצץ בין מצרים לעזה (צילום: Photo by Yossi Zamir /Flash90)

הדיונים על היום שאחרי המלחמה אינם פוסקים וכחלק מההצעות שנבחנות עלה הרעיון שכוחות ביטחון ישראלים ימשיכו לשהות בתוך רצועת עזה לאורך 'ציר פילדלפי' המעניק שליטה יחסית בגבול עם מצרים ועשוי למנוע הברחות נשק לתוך הרצועה.

הצורך של ישראל לשלוט בסדר היום הביטחוני בעתיד נחוץ כדי למנוע התפתחות של קיני טרור והתעצמות ארגון החמאס בחזרה אחרי המלחמה הנוכחית, ולכן בחדרי הדיונים 'שוברים את הראש' כדי למצוא מתווה שיוסכם גם על הצד הערבי והרשות הפלסטינית.

מנגד, ברמאללה הבהירו היום כי הנהגת הרשות מתנגדת לנוכחות ישראלית במרחב פילדלפי, ודוחה את הרעיונות שעולים בעניין זה בצד הישראלי. בסביבת אבו מאזן הסבירו כי הם מתואמים בענין הזה עם המצרים.

בשבוע שעבר נפגש יו"ר הרשות אבו מאזן עם נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי בניסיון למצוא מתווה שליטה ברצועת עזה ולהביא לסיום המלחמה בהקדם.

הממשלה הפלסטינית (צילום: Photo by Flash90)

בכירים ברשות הפלסטינית הבהירו כי הרשות רואה את עצמה כמי שצריכה לשאת באחריות הכוללת על רצועת עזה, ומתוקף כך, היא זו שצריכה לנהל את מעברי הגבול בחופשיות וללא מגבלות ישראליות. לדבריהם, אם ישראל תמשיך לשהות בשטח זה יעורר התנגדות עממית שעשויה להיות שוב קטלנית.

יוזכר כי במהלך ימי הלחימה אמר רה"מ נתניהו: "לא נסיים את המלחמה בלי שנסגור את הפרצה של שליטה ביטחונית הכרחית ברצועה". בהתבטאות קודמת ציין כי "ציר פילדלפי חייב להיות בידינו וחייב להיות סגור".

מנגד, יועצו של אבו מאזן, מחמוד אלבאש, אמר "אנחנו לא נסכים לאפשרות שתהיה נוכחות ישראלית בשטח שלנו, וזה כולל גם את הצד העזתי של מרחב פילדלפי. זה לא מקובל עלינו. אלה הגבולות שלנו, זו אדמה פלשתינית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר