130 ימי מלחמה

דובר צה"ל חשף את התיעוד של סינוואר: "נחושים ללכוד אותו"

בערבו של היום ה-130 למלחמה, דובר צה"ל תא״ל דניאל הגרי חשף בשידור חי את התיעוד שתפס צה"ל בו נראה מנהיג חמאס יחיא סינוואר בורח במנהרות | "אנחנו נחושים ללכוד אותו - ונלכוד אותו", אמר (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ד' באדר א' תשפ"ד | 13.02.24
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

כפי שפורסם היום (שלישי) צה"ל מחזיק בכמה תיעודים של מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, שנתפסו במהלך התמרון הקרקעי. בתיעודים, שצולמו בימי המלחמה, נראה סינוואר בתוך המנהרות שבנה ארגון הטרור.

בעקבות הדיווחים דובר צה"ל תא״ל דניאל הגרי, מסר עדכון לתקשורת על ההתפתחויות האחרונות בלחימה וחשף את הסרטון בו נראה יחיא סינוואר בתחילת הלחימה.

תמצית דברי דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "בחודשים האחרונים, בתחילת החודש עצרנו את קרובי המשפחה ממעגל ראשון של ראשי הזרוע הצבאית של חמאס, בין העצורים אביו של אחד מבכירי החמאס ברצועה, העצורים מספקים לנו מודיעין רב.

"בנוסף, אנו חושפים את יחיא סינוואר נמלט עם בני משפחתו במהלך הלחימה, המצוד עליו לא ייפסק עד שנלכוד אותו חי או מת, אנו קרובים לפירוק המסגרת הצבאית בחאן יונס, אנו ממשיכים לתפוס עוד ועוד מודיעין כדי לבצע מבצעים צבאיים וחילוצים.

"גם הערב אנו ממשיכים לסרוק ולפעול בחאן יונס, מה שחשוב לנו זהו המודיעין אותו אנו משיגים".

דובר צה"ל התייחס למערכה בצפון ואמר כי "ביממה האחרונה, כוחות צה"ל באוויר וביבשה חיסלו תשעה מחבלים בשטח לבנון. אנחנו ממשיכים לפגוע בכל כוחינו ביכולות חיזבאללה ולדחוק אותו ממרחק הגבול. יידע כל מחבל שפועל בדרום לבנון כנגד ישראל שאנחנו נתקוף אותו. הוא לא יהיה חסין. לאורך היום זוהו מספר שיגורים משטח לבנון. לצערנו, באחת מהן נפצעו שני אזרחים, אמא ובן, באופן קשה. אנחנו נמשיך לפעול בנחישות בגבול הצפון על מנת להשיב את הביטחון".

על הלחימה במנהרות אמר כי "לא חשבנו לפני ארבעה חודשים שנפעל מתחת לאדמה, הבנו במהלך המלחמה שצריך לפתח שיטות של כניסה לעומק המנהרות, במקרים האלו אנו משיגים הרבה מאוד חומרי מודיעין. "יש כעת מפעל מודיעיני שמפענח הרבה מאוד חומרים שנתפסו על ידי הלוחמים.

"חמאס לא דמיין שנגיע למתחמים שהגענו מתחת לאדמה והמודיעין שהשגנו יקדם אותנו לחילוץ החטופים ולתפיסת סינוואר חי או מת.

"אנחנו לא נפרט על מצבו הנוכחי של סינוואר או על המידע שיש לנו עליו, פרסמנו את הדברים בגלל פרסומים בתקשורת והחשיבות לחשוף מידע מדויק לציבור".

דובר צה"ל התייחס בשלב השאלות לאמירה של הרמטכ"ל בעניין גיוס חרדים ואמר כי "צה"ל הוא צבא העם - התפקיד שלנו לאפשר לכמה שיותר חלקים מהעם להתגייס לצה"ל. ההזדמנות שלנו כעת לחזק את הצבא ואת העם, האירוע שהיה בשבעה לאקטובר הוא ארוע מכונן. אנו זקוקים ליותר כוח להגנה בכל הגזרות והגבולות. המדינה צריכה להסדיר את הענין בחקיקה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר