המערכה בצפון

שר הביטחון יואב גלנט: "חיל האוויר פועל בדמשק, בביירות, בנבטיה ובכל מקום שצריך" | צפו

שר הביטחון יואב גלנט ביקר בבסיס מערכת ״טל שמיים״ בצפון, ואמר כי "חיל האוויר פועל בדמשק, בביירות, בנבטיה ובכל מקום שצריך" | לדבריו, "בכל יום צה״ל מנצח וחיזבאללה מפסיד, אני מקווה שלא ימים קשים יותר, אך אם יהיו - אתם מוכנים״ | צפו (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר הביטחון יואב גלנט בבסיס מערכת ״טל שמיים״ בצפון (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט הגיע היום (שלישי) לביקור בבסיס ״טל שמיים״ של חיל האוויר בצפון הארץ. שר הביטחון קיבל סקירה על פעילות המערכת בשגרה ובחירום, וצפה ביכולות הבקרה האווירית לגילוי האיומים השונים.

יחד עם ראש מטה חיל האוויר תת-אלוף עומר טישלר, ראש מנהלת חומה במפא״ת משה פתאל והקצינים המפעילים את המערכת, שר הביטחון דן על השלמת הליך המבצוע, והביע את הערכתו בפני החיילים והחיילות על פעלם.

דברי שר הביטחון יואב גלנט (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון גלנט אמר בשיח עם החיילים ממערך ההגנה האווירית: "הערכה גדולה למה שאתם עושים, באתי לכאן למערך הגילוי, הבקרה והיירוט, כדי להתרשם ממבט ראשון ולראות את הדברים. יש פה שילוב חיילות, חיילים, אנשי קבע, חובה, מילואים, אנשי משרד הביטחון - כולם מחוברים ביחד, אני שמח שיש פה השתלבות של חברה שבאו מהמגזר החרדי ולוקחים אחריות.

״אנחנו במלחמה בדרום ואנחנו פוקחים עין, והעין הזאת נמצאת מאחורינו מכיוון צפון. המשוואות שחיזבאללה חשב שהוא יצר קורסות כשחיל האוויר וצה"ל מחליטים לתקוף - בדמשק, בביירות, בצידון, בנבטיה - בכל מקום - הם עושים את העבודה הזאת ושום משוואה לא עומדת בעניין".

שר הביטחון יואב גלנט בבסיס מערכת ״טל שמיים״ בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון יואב גלנט בבסיס מערכת ״טל שמיים״ בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון יואב גלנט בבסיס מערכת ״טל שמיים״ בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

השר גלנט הוסיף ואמר כי ״היעד שלכם, ביחד עם כל המערכת הצה"לית, זה לראות שבכל יום אנחנו מנצחים. אני מקווה שלא יהיו ימים יותר קשים ונשאר במעטפת שבסוף תגיע לתהליך הסכמי ונחזיר את התושבים, אבל אם יהיו - אתם תדעו מה לעשות.

"יש לכם את מיטב האנשים, מיטב הטכנולוגיה, וממה שאני מתרשם יש לכם הרבה מאוד נחישות ומוטיבציה. אז לצד כל הדברים הקשים שמלחמה מביאה, היא הביאה גם לאחדות, כדאי שכולנו נלמד מהאחדות של החיילים והלוחמים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר