החוסר אונים ורגעי הפחד

העדויות המצמררות על ירי המחבלים בפיגוע ליד מעלה אדומים

שלושה מחבלים מבית לחם פתחו באש מנשק אוטומטי על כלי רכב שעמדו בפקק ליד מעלה אדומים - נוסעים יצאו מרכבם ונמלטו • עובד בהדסה הר הצופים הציל את חייה של אחת הפצועות: "היא ברחה מהמחבל ועשיתי לה חוסם עורקים" • מפקד מחוז ש"י: המחבלים הגיעו בשני כלי רכב ונשאו גם רימונים (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
זירת הפיגוע (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

שלושה מחבלים תושבי בית לחם שהגיעו הבוקר (חמישי) בשני כלי רכב פתחו בירי על רכבים שעמדו בפקק לפני מחסום א-זעים ליד מעלה אדומים - אדם אחד נרצח ו-8 נוספים נפצעו, בהם 2 במצב קשה.

המחבלים עברו בריצה בין כלי רכב וירו לעבר הנוסעים, עד שנוטרלו בידי אנשי כוחות הביטחון ואזרחים חמושים שהיו בזירה. שני מחבלים נוטרלו במקום והשלישי נורה כשניסה להימלט.

בתיעוד מצמרר של רגעי הבהלה והאימה מאוטובוס שעמד בפקק בעיצומו של הפיגוע רואים נוסעים אשר נטשו את רכבם ונמלטו בריצה לכיוון השני, כשכל העת שלושת המחבלים ממשיכים בירי חסר ההבנה לעבר הנוסעים.

עמית אררט, עד ראייה שעובד בהדסה הר הצופים והיה בדרכו לעבודה סיפר לחדשות N12 איך הציל את חייה של אחת הפצועות: "אני גר במצפה יריחו ובדרך לעבודה שלי בהדסה הבנתי שיש פיגוע. נעצרנו בראש הפקק, מהמחבל ברחה אישה. הגעתי אליה, במזל יש לי חוסם עורקים מסוג "קאט" שיש לכל חייל בעזה והציל הרבה חיילים. היה לה כדור באמה, פגע לה בעורק".

יועץ התקשורת הוותיק אריק בן שמעון, אביו של חנניה - אחד הפצועים בפיגוע שניסה לנטרל את המחבל, אמר לכאן רשת ב: "הוא מאבטח, סיים עכשיו שירות מילואים של 4 חודשים בעזה. ירה במחבל מהחלון עם הנשק, ירד מהרכב, חתר למגע והירי של המחבל פגע בו. הוא בהכרה מלאה. אישתי נפגעת חרדה".

מעצר אחד המחבלים (צילום: מהרשתות החברתיות)

מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב עוזי לוי עדכן כי שלושת המחבלים הגיעו בשני כלי רכב שונים - ושמעבר לכלי הנשק האוטומטיים נשאו עליהם גם רימונים. שניים מהמחבלים חוסלו והשלישי במצב אנוש.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר