כל עדכוני המלחמה

השיחות לעסקת חטופים יחודשו היום; צה"ל עם אימון ימי בזירה הצפונית | מתעדכן

ראש הממשלה הציג בפני חברי הקבינט מסמך עקרונות, לפיו ברצועה ישלטו "גורמים מקומיים" | חוסל בתקיפה אווירית בג'נין מחבל שהיה בדרכו לבצע פיגוע, וביצע מספר פיגועי ירי באחרונה | חיל הים תוקף במרכז הרצועה; צה"ל פועל מהאוויר ומהקרקע בין רפיח לחאן יונס | נשיא ארה"ב ג'ו ביידן: "חמאס לא מייצג את העם הפלסטיני" | כתבה מתעדכנת עם כל עדכוני המלחמה

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ד באדר א' תשפ"ד | 23.02.24
(צילום: Atia Mohammed/Flash90)

15:00 - תיעוד מרחפן המתעד את היתקלות לוחמי מגלן עם מחבל

(צילום: דובר צה"ל)

15:00 - לוחמי יחידת מגלן של עוצבת הקומנדו ממשיכים להילחם במערב חאן יונס, תוקפים מטרות באמצעות הכוונת אש מהאוויר, מארבי צלפים וחווים היתקלויות מטווחים של מטרים בודדים מול חוליות מחבלים שצצות ממקומות מסתור.

הכוחות פשטו על תשתיות טרור רבות במרחב ואיתרו נשק מסוג קלאצ׳ניקוב בארון בגדים, מטענים, מחסניות, מכשיר הפעלה למטענים וערכות נפץ.

במהלך הלחימה לוחמי היחידה הכווינו רחפן לעבר מבנה בו חשדו שהסתתרו מחבלים וזיהו באמצעות הרחפן מחבל חמוש בקלאצניקוב שירה פעמיים לעבר הרחפן ולבסוף הפיל אותו.

הכוחות פתחו באש לעבר המחבל והשליכו עליו רימון. לאחר הסרת הסכנה הלוחמים נכנסו לסריקה יסודית במבנה בו מצאו אמצעי לחימה ואת גופת המחבל שחיסלו.

בנוסף, במהלך פשיטות בסמטאות הצפופות של מערב חאן יונס נתקלו הלוחמים בארבעה מחבלים חמושים ב - RPG ונשקים מסוג קלאצניקוב, לוחמי מגלן פתחו באש וחיסלו אותם.

(צילום: דובר צה"ל)

13:50 - בצל הטענות להרעבה ברצועה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים התייחס לביקורת, לאחר שישראל נענתה לבקשת ארה"ב להכניס עוד קמח לרצועה. לפי ציוץ שהעלה ברשת החברתית X כ-20 מאפיות פועלות ברצועה, בעקבות האספקה שמגיעה מישראל. "המאפיות הללו מספקות יותר מ-2.5 מיליון פיתות ביום לאזרחים בעזה"

(צילום: מתפ"ש)

13:00 - במהלך תקיפות צה"ל ביממה האחרונה חוסלו חמישה פעילי חיזבאללה. אחד מהם הוא מפקד מרחב הר דב בארגון הטרור השיעי, כפי שדווח אמש ברשת "סקיי ניוז" בערבית. שמו של המפקד הבכיר הוא חסן סאלח - "מומחה טילים בולט", שדרגתו הייתה מקבילה למח"ט.

12:20 - היום אחה"צ יחודשו שיחות המו"מ בפריז בנוגע לעסקת החטופים, במטרה ליצור מתווה כללי מוסכם.

גורם ישראלי: "יש סיבה לאופטימיות אבל גם אם יהיה מתווה כללי ראשוני - המשא ומתן יהיה מפרך. זה ייקח זמן".

12:15 - היום שאחרי בעזה: דוברו של אבו מאזן נביל אבו רדינה הגיב על פרסום תוכניתו של ראש הממשלה נתניהו ליום שאחרי בעזה: "תוכניות שלא כוללות את עזה כחלק מהמדינה הפלסטינית נועדו להיכשל, ישראל לא תצליח לשנות את המצב הגיאוגרפי והדמוקרטי ברצועת עזה. אם רוצים ביציבות באזור יש לסיים את הכיבוש בשטחים הכבושים".

12:00 - השבוע הסתיים אימון רחב היקף של שייטת ספינות הטילים בזירה הצפונית. האימון מדמה לחימה רחבה ורב זרועית בזירה הימית הצפונית. באימון תורגל שיתוף פעולה רב זרועי בין ספינות הטילים לכוחות חיל האוויר, ביניהם תרגול משותף עם טייסת 193 המפעילה את מסוקי ה"עטלף".

בין מגוון התרחישים שתורגלו: סיכול כלי טיס בלתי מאוישים, יכולת חילוץ אווירי מכלי שיט ותדלוק ספינת טילים בלב ים.

(צילום: דובר צה"ל)

11:45 - תושב מ.פ שועפאט (16), נעצר אמש בבית חנינא בירושלים על ידי שוטרי תחנת שפט ממחוז ירושלים, לאור התבטאויותיו המאיימות לבצע פיגוע.

אמש, התקבל דיווח בתחנת שפט אודות החשוד שהשאיר מכתב בו התבטא וכתב- "עושה את הפיגוע הזה כתגובה על מה שצבא הכיבוש עושה בעזה היקרה".

שוטרי תחנת שפט פתחו בחקירה מהירה והחשוד נעצר על ידם בשל החשד כי בכוונתו לבצע פיגוע. בנוסף, המכתב בו התבטא החשוד על כוונותיו, נתפס על ידי המשטרה.

החשוד שנעצר, הועבר לחקירה בתחנת שפט והבוקר, הוא הובא לדיון בפני בית המשפט בעניינו ומעצרו הוארך לבקשת בשלושה ימים נוספים, עד לתאריך 25.2.

10:55 - לוחמי צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר תשעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.

בכפר זעתרה שבחטיבת עציון פעלו הכוחות פעם נוספת במרחב ממנו יצאו המחבלים לביצוע הפיגוע אתמול (ה׳) במעלה אדומים ועצרו שני מבוקשים.

בעיר טול כרם שבחטיבת מנשה נעצרו שני מבוקשים ובדהיישה שבחטיבת עציון עצרו הכוחות שלושה מבוקשים נוספים.

המבוקשים שנעצרו הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-3,200 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, מעל ל-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

(צילום: דובר צה"ל)

10:20 - ארגון הטרור חיזבאללה מודיע על מותם של עוד 3 מחבלים.

10:00 - צה״ל על האזעקות בצפון: מטרה אווירית חשודה אחת שחצתה משטח לבנון יורטה בהצלחה. האזעקות בקריית שמונה הופעלו בעקבות שברי היירוט.

09:50 - בהמשך לאזעקות בדקות האחרונות בגזרת קרית שמונה: בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים. עדכון במידת הצורך.

09:45 - הפלסטינים מפרסמים תיעוד ממצלמת אבטחה, של מבצע למעצר מבוקשים בטול כרם.

(צילום: מצלמת אבטחה)

09:31 - התרעה נוספת ביישובים רבים בצפון הארץ על חדירת כלי טיס עוין.

09:27 - התרעת חדירת כלי טיס עוין במספר יישובים בצפון.

08:40 - דובר צה" מפרסם תיעוד מפעילות הכוחות ברצועת עזה

(צילום: דובר צה"ל)

08:35 - דובר צה"ל מפרסם תיעוד מהתקיפות ברצועת עזה

(צילום: דובר צה"ל)

08:30 - לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 ממשיכים לפעול במערב חאן יונס וחיסלו ביממה האחרונה למעלה מעשרה מחבלים באמצעות ירי צלפים ובאמצעות כלי טיס מאויש מרחוק.

במהלך הפעילות המבצעית נורה טיל RPG לעבר כלי הנדסי של הכוח. מכלול האש החטיבתי זיהה את שלושת המחבלים שביצעו את הירי, בעודם נושאים מטען חבלה והכווין כלי טיס של חיל האוויר שתקף וחיסל את המחבלים, לא היו נפגעים לכוחותינו באירוע.

ביממה האחרונה כוחות חיל האוויר השמידו מחסן אמצעי לחימה, חדר מלחמה ומבנים צבאיים.

לוחמי עוצבת הקומנדו ממשיכים את הלחימה במערב חאן יונס.

במהלך פשיטות על יעדי טרור, כוחות מיחידת מגלן איתרו מחסן אמצעי לחימה שהכיל עשרות רקטות, מטענים ומרגמות.

צוות הקרב של חטיבת גבעתי יצא להתקפה להשמדת מרחבי טרור ולחיסול מחבלים במרחב חאן יונס.

טרם היציאה להתקפה, חיל האוויר בשיתוף מכלול האש החטיבתי תקף מבנים מבצעיים, עמדות צליפה ומחסני אמצעי לחימה.

כוחות אוגדה 162 ממשיכים בלחימה ופשיטה על יעדי טרור במרחב זייתון שבצפון הרצועה.

בפעילות צוות הקרב של חטיבה 401 בזייתון, הלוחמים חיסלו למעלה מעשרה מחבלים בירי צלפים ובאמצעות כלי טיס מאויישים מרחוק ומסוקי קרב, ואיתרו אמצעי לחימה וציוד צבאי.

במרכז הרצועה, צוות הקרב של חטיבת הנח״ל חיסל מספר מחבלים לאורך היממה האחרונה.

באחת הפעילויות, הכוחות זיהו חוליית מחבלים בעמדת תצפית של הארגון במיקום אסטרטגי, על מנת לפגוע בכוחותינו.

הכוחות בשטח ובאוגדת עזה הכווינו מסוק קרב אשר תקף את העמדה וחיסל את המחבלים.

בנוסף, איתרו אמצעי לחימה וחשפו פירים במרחב זייתון.

08:15 - השגריר הפלסטיני באו"ם ריאד מנסור אמר במסיבת עיתונאים שהתקיימה במטה האו"ם בניו יורק כי הוא מכין, בתיאום עם הקבוצה הערבית בארגון, "הצעת החלטה, שתוצג בפני העצרת הכללית, הקוראת למדינות להפסיק את חימוש ישראל, ועל יוזמה להגדלת התמיכה בהצעת החלטה במועצת הביטחון בדבר חברות מלאה של פלסטין באו"ם".

07:45 - חמאס הודיע כי המשלחת בראשות ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור סיימה את ביקורה במצרים לדיונים בהפסקת המלחמה ברצועת עזה. לפי הודעת חמאס, המשלחת קיימה "מספר פגישות עם ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל ועוזריו, שם דנו במצב ברצועת עזה ובעצירת התוקפנות, החזרת העקורים למקומות מגוריהם וסיוע בצפון הרצועה". לפי הודעת חמאס, הצדדים "דנו בתיק חילופי השבויים, ובתכנון הכיבוש במסגד אל-אקצא".

07:15 - נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כתב בחשבונו ברשת X כי "הרוב המוחלט של הפלסטינים הם לא חמאס. וחמאס לא מייצג את העם הפלסטיני". ביידן טען כי "למעשה גם הם סובלים מהטרור של חמאס. אנחנו צריכים להיות ברורים לגבי המציאות הזו".

07:00 - הבוקר נמסר כי בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ, חוסל אמש (ה׳) בהכוונת שב״כ ואמ״ן ובאמצעות כלי טיס מאויש מרחוק של חיל האוויר המחבל יאסר חנון. תושב ג'נין, מחבל הג׳יהאד האסלאמי וכלוא לשעבר על רקע מעורבותו בפעילות צבאית מטעם הארגון.

יאסר היה מעורב בחודשים האחרונים במספר רב של פיגועי ירי לעבר כוחות צה״ל, יישובים ישראליים ועמדות צבאיות לאורך מרחב התפר, בהם היישובים מירב ומבוא דותן, ומעבר סאלם, ג'למה ועוד. המחבל חוסל בדרכו לבצע פיגוע ירי נוסף.

(צילום: דובר צה"ל)

06:45 - חיל הים תקף במהלך הלילה יעדי טרור במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז רצועת עזה. מתחילת המלחמה נמנע צה"ל מתמרון קרקעי לעברו, ומדובר בהרחבת הפעילות הצבאית לאזור חדש.

בנוסף, צה"ל תקף הלילה מהאוויר ומהקרקע יעדי טרור בין רפיח לחאן יונס. הדי פיצוצים נשמעים היטב באזור.

06:30 - ראש הממשלה בנימין נתניהו הביא אתמול (חמישי) בערב לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני את הצעתו ל"יום שאחרי חמאס". נתניהו הדגיש כי "הניהול האזרחי והאחריות לסדר הציבורי ברצועת עזה יתבסס על גורמים מקומיים בעלי ניסיון ניהולי". לפי המסמך שהציג נתניהו: "גורמים אלה לא יהיו מזוהים עם מדינות או גופים שתומכים בטרור ולא יקבלו מהם שכר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר