עדכונים שוטפים

היום ה-150 למלחמה • יומן מלחמה | אזעקות בצפון, תקיפות בלבנון

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל בשכם - ופוצצו את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע בבקעת הירדן שבו נרצחו בנות משפחת די | אתמול חוסל בתקיפה אווירית במרכז הרצועה אחד האחראים על גיוס פעילים חדשים לחמאס | במהלך היו - עובד זר נהרג ו-9 נוספים נפצעו מפגיעת טיל נ"ט ביישוב מרגליות בצפון | צה"ל תקף בעוצמה בלבנון • 'כיכר השבת' עם עדכונים שוטפים מכל גזרות הלחימה שמציינת את היום ה-150 (חרבות ברזל)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ד באדר א' תשפ"ד | 04.03.24
חיילי צה"ל בעזה, תקיפת צה"ל בבינת ג'ביל - דרום לבנון, בכירי מערכת הביטחון, אמל"ח (צילום: דוברות צה"ל, משרד הביטחון, רשתות חברתיות - שימוש לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

150 ימי מלחמה - עדכונים שוטפים:

רצועת עזה, הבוקר (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

23:15: אמיר אטינגר מפרסם כי ישראל כץ לא עדכן את נתניהו לפני שהודיע על החזרתו של גלעד ארדן מהאו"ם לארץ.

"להבנתי גם עם ארדן לא התקיים שיח של החלטה משותפת אלא כץ קיבל את ההחלטה ובסביבת ארדן יש על כך ביקורת".

מלשכת שר החוץ לא נמסרה תגובה.

22:52: דובר צה"ל מעדכן כי בהמשך להתרעות בצפון הארץ לפני זמן קצר, זוהו כעשרה שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר שטח ישראל, חלקם יורטו ואין נפגעים.

22:45: מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר שורת מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים בינת ג׳בל, א-סלטניה וצדיקין בתגובה לשיגורים לעבר מרחב מרגליות הבוקר. בין המטרות שהותקפו, מבנים צבאיים ומפקדה צבאית ששימשו את הארגון.

22:24: דיווחים בלבנון על תקיפות צה"ל בדרום המדינה.

22:15: תושבים בצפון מדווחים על הפסקות חשמל.

22:02: דוברות איחוד הצלה: "בהמשך לשמיעת האזעקות בצפון הארץ - עד כה לא התקבלו למוקד איחוד הצלה דיווחים על נפגעים".

21:52: אזעקות בראש הנקרה ושורת יישובים בצפון הארץ.

21:00: דובר צה״ל: מחר (שלישי) עתיד להתקיים תרגיל צבאי משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הצהריים ברצועת החוף הצפונית, במרחבים נהריה ואכזיב, במסגרתו תורגש תנועה ערה של כלי שיט וגורמי בטחון במרחב. התרגיל נערך בהתאם להערכת המצב וכחלק ממוכנות צה״ל ללחימה בגזרות. אין חשש לאירוע ביטחוני.

20:55: בני משפחות חטופים ופעילים למען שחרור החטופים, מקיימים כעת ביקור חולים מול מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים.

הפגנת משפחות החטופים מול מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים

20:54: בלבנון מדווחים על תקיפה ישראלית משמעותית בבינת ג'ביל בדרום לבנון.

התקיפה בבינת ג'ביל - דרום לבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

20:37: העיתונאי ברק רביד חושף כי שר החוץ האמריקני בלינקן שוחח בטלפון היום עם השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר והדגיש בפניו שעל ישראל לאפשר כניסה של יותר סיוע הומניטארי לעזה ולבצע צעדים שיאפשרו זאת כמו פתיחת מעברים נוספים.

20:20: דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי: "יותר מ-450 מחבלי חמאס, מועסקים בידי אונר"א".

20:10: החלה הצהרת דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי לכלי התקשורת בישראל.

20:04: העיתונאית מוריה אסרף חושפת כי חמאס דורש להגדיל עוד את מספר המחבלים ״הכבדים״ שישוחררו במסגרת עסקה, אחרי שבמתווה פריז סוכם על שחרור של עשרות בלבד.

20:01: העיתונאי ברק רביד מצטט את השר בני גנץ בכניסה לבית הלבן: "עם ידידים צריך תמיד לדבר גלוי ואנחנו נעשה את זה".

20:00: דובר צה״ל, תא״ל דניאל הגרי ייתן עדכון לתקשורת ביוד 5 דקות - בשעה 20:05 במחנה 'רבין' (הקריה).

19:53: דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון. לעוד פרטים >>>

התקיפות בלבנון, הערב (צילום: דובר צה"ל)

19:51: העיתונאי ברק רביד מדווח על המסר החדש של חמאס לישראל: נתגמש בנושא מספר האסירים - אם תתגמשו בעניין החזרת פלסטינים לצפון עזה.

19:35: דובר צה״ל חושף ההקלטות המפלילות בהם מוכח כי עובדי הוראה באונר״א לקחו חלק במתקפת הטרור בשבעה באוקטובר. להקלטות המלאות ולעוד פרטים >>>

19:19: החות'ים טוענים כי ספינה ישראלית בשם "MSC SKY", הותקפה על ידם.

19:16: דוברות הכנסת: אושר בקריאה ראשונה - הטלת מגבלות על חזרתו של מורשע בטרור לסביבת נפגעי העבירה.

19:13: לשכת ראש הממשלה: אנחנו דוחים על הסף את הפייק ניוז בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה נתניהו לקה בשפעת עונתית שהדביקה מספר רב של עובדי הלשכה.

ראש הממשלה נתניהו נבדק הערב ע״י רופאו ד״ר צבי הרמן ברקוביץ׳ ותוצאות הבדיקה הראו שמצבו של ראש הממשלה טוב. ראש הממשלה נתניהו ממשיך כל העת לקבל החלטות, לקיים התייעצויות, להוביל את המלחמה ולנהל את כל ענייני המדינה.

19:08: שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן הקרין מעל במת האו״ם עדויות על הזוועות שביצע חמאס: ״שתיקת האו״ם נוכח פשעי החמאס - שיא הצביעות של האו״ם!״. הוא הוסיף: ״אחרי העדויות שאני מראה לכם כאן היום - לא תוכלו לומר בעתיד שלא ידעתם; אלה הנותרים בשתיקתם הם משתפי פעולה עם חמאס!״.

18:48: אזעקה נוספת כעת בגונן ובלהבות הבשן.

18:47: אזעקות כעת ביישובים רבים בגליל העליון - להבות הבשן, שמיר, שדה נחמיה, כפר סאלד, נאות מרדכי, עמיר, גונן וכפר בלום.

17:55: העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח כי ישראל תקפה באל-עדיסה שבדרום לבנון וכתוצאה מכך נפגע מרכז של "רשות הבריאות האיסלאמית" השייך לחיזבאללה.

17:45: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן סיפר בריאיון למגזין "ניו יורקר" כי ביקש מחברי קבינט המלחמה בישראל לפעול בזהירות גדולה יותר בעזה. חברי הקבינט השיבו לו, לדבריו, כי "גם אמריקה שיטחה את גרמניה במלחמת העולם השנייה".

הנשיא סיפר כי אמר לחברי הקבינט בתגובה כי זו הסיבה שיש את האו"ם וכל הכללים שנועדו למנוע מדבר כזה להישנות.

17:30: חברת האבטחה הימית הבריטית דיווחה מוקדם יותר שספינה הקשורה לישראל הנושאת דגל ליבריה נפגעה במפרץ עדן ושריפה פרצה על סיפון הספינה שנפגעה באזור המגורים שלה. אין נפגעים בנפש. 

17:00: מדוברות עיריית שדרות נמסר בהמשך לאזעקת "צבע אדום" כי מדובר בשיגור של רקטה לעבר העיר. הרקטה נפלה בשטח פתוח מחוץ לעיר. בשלב זה לא דווח על נפגעים בגוף או נזק לרכוש.

16:51: אזעקת צבע אדום הופעלה בעיר שדרות וביישובים איבים וניר עם בעוטף עזה. במקביל, הופעלה התרעה מפני חדירת כלי טיס עוין ביישובים ע'ג'ר, דפנה, הגושרים, קיבוץ דן, שאר ישוב ושניר באצבע הגליל.

16:45: בלבנון מדווחים על תקיפות של צה"ל נגד מספר עיירות בדרום המדינה וכן על תקיפה עם "זרחן".

חיזבאללה לקח אחריות על ירי לעבר "ציוד ריגול" של ישראל. זוהי לקיחת אחריות רביעית מהבוקר.

16:30: סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" מדווחת על לפחות 19 הרוגים בסדרת תקיפות אוויריות על רפיח בדרום רצועת עזה ועל מחנה הפליטים נוסייראת במרכז הרצועה.

16:10: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר בפתח ישיבת הסיעה בכנסת כי "חמאס מורח באופן מכוון את השיחות והמו״מ והמטרה שלו זה שנמשיך לנהל את המו״מ גם ברמדאן או שנעצור בגלל הרמדאן והכל יפסק. ברמדאן הוא רוצה גם לגרום לכך שיהיה לחץ בינלאומי על מדינת ישראל ולטעון שוב ושוב שבזמן רמדאן לא פועלים. במקביל הוא מעוניין לעודד גורמים גם ביהודה ושומרון וגם בקרב ערביי ישראל לפעול ברמדאן.

"גרירת הרגליים הזאת לא מקדמת את החזרת החטופים, גרירת הרגליים הזאת מסכנת סיכון ביטחוני את החיילים שלנו, העמדה שלנו, התפיסה שלנו, גורמת לכך שהם מסתכלים עלינו שאנחנו לאט לאט נחלשים. לכן, אנחנו חושבים שיש להורות על הפסקת שיחות המו״מ ובאופן מיידי לעבור לשלב יותר חזקם ועוצמתי בלחימה.

"במקביל צריך להודיע על החלת ההגבלות בהר הבית שגם אני וגם משטרת ישראל ממליצה עליהם. אני המלצתי ואמרתי בצורה מאד פשוטה, ההגבלות האלה נועדו קודם כל כדי להגן על הביטחון של אזרחי ישראל. לא כל ערביי ישראל חלילה הם אויבים, אבל יש מתוכם גורמים שהם תומכי דאעש, יש מתוכם אנשים שהם אנשי התנועה האיסלאמית, יש מתוכם גורמים שרוצים לפגוע בביטחון של אזרחי ישראל. אנחנו חייבים להעצים את המלחמה, רק בצורה הזאת ננצח".

15:50: יו״ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, אמר בפתח ישיבת הסיעה כי "במקום שחמאס יתחנן אלינו שנוריד את הרגל מהצוואר שלו בתמורה להחזרת החטופים, התחושה היא שיש לו את כל הזמן שבעולם, שהוא מציב לנו תנאים , וזה מצב הזוי. המצב צריך להיות הפוך, והמענה היחיד שלנו צריך להיות חזרה למלחמה בעצימות גבוהה. במקום לדבר על כניסה לרפיח פשוט לעשות את זה ולפעול שם קרקעית ובעוצמה גבוהה.

"רק על ידי הגברה של הלחץ הצבאי נוכל להשמיד את חמאס ולהחזיר בעזרת ה' את החטופים הביתה. המפתח צריך להיות פחות ימי הפוגה על כל חטוף, ושחרור של פחות מחבלים על כל חטוף מאשר בעסקה הקודמת, ולא ההיפך.

"אסור לאפשר שהחמאס יעשה סלקציה בחטופים שלנו, ויבחר את מי לשחרר ואת מי להשאיר מאחור ולכן הדרישה צריכה להיות שחרור של החטופים כולם, חיילים, חיילות, נשים, מבוגרים, כולם ביחד. רק עוד ועוד לחץ על חמאס דווקא ברמדאן יוריד אותם על הברכיים ויחזיר את החטופים הביתה".

15:37: ראש אופוזיציה יאיר לפיד בפתח ישיבת סיעת יש עתיד: "בנימין נתניהו אמר השבוע שבחירות עכשיו הן החלום של אוייבינו. הפוך אדוני, הפוך. החלום של אוייבינו זו ממשלת האסונות שלך.

"יש לנו שתי ברירות. ממשלה רעה, מסוכנת, מפוררת ורעילה, או בחירות שיובילו לממשלה טובה, שתחזיר את הבטחון לעם ישראל. אין דבר שמפחיד יותר את סינוואר והניה מאשר זה שתהיה פה ממשלה ישראלית יעילה, ביטחונית, עם גיבוי מהעולם וכלכלה מתפקדת".

15:15: עמוס הוכשטיין, שליחו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, אמר בלבנון כי הפסקת אש בעזה "לא בהכרח תתרחב ללבנון". הוא הבהיר כי "מלחמה מוגבלת" באזור הגבול עם ישראל לא "ניתנת להכלה".

"אני כאן כדי למצוא פתרון דיפלומטי לסיום הסכסוך בגבולה הדרומי של לבנון", הבהיר הוכשטיין." ההסלמה בגבול לא תעזור ללבנון להתחדש ולהתקדם. אנו פועלים למצוא פתרון שיחזיר את העקורים הלבנונים והישראלים לבתיהם".

14:47: יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בישיבת הסיעה: "בעוד חודש בדיוק מהיום הכנסת אמורה לצאת לפגרה. כשאני מסתכל מה קורה עם החטופים, המצב בצפון ובדרום, ומה קורה עם התקציב אני לא מבין איך רוצים לצאת לפגרה בעוד כחודש ימים. לכן אני קורא ליו"ר הכנסת לבטל את הפגרה ושכנסת ישראל תיתן דוגמא, ולא נתבטל אלא נמשיך לעבוד, יש הרבה מה לעשות כולל חקיקה, כולל חוק התקציב וחוק הגיוס".

ליברמן הוסיף ואמר כי "הגיעו מים עד נפש. אנחנו רואים שכל אחד מחברי הקבינט מתנהג על פי האגו שלו, ועל פי שיקולים פוליטיים בלבד. איפה הביחד ננצח? אם שלושה חברי קבינט לא מסוגלים לצאת החוצה ביחד ולהתייצב מול עם ישראל עם מסר אחד, איך אפשר בכלל לנצח?".

14:25: הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, סוכלה בחודש האחרון חוליית טרור מאזור חברון, שתכננה לבצע פיגועי מטען נגד כוחות צה"ל.

במסגרת זו נעצרו ארבעה תושבי הכפר תרקומיא - מוראד מרקטן, חסין מרקטן, מחמד מרקטן ואחמד מרקטן.

בחקירת השב"כ של חברי החולייה עלה כי הם תכננו לבצע פיגועי מטען לעבר כוחות צה"ל המצויים באזורם. לשם כך ייצרו כ-100 מטעני נפץ, תוך שימוש בסרטוני הדרכה ברשת, וקבלת הדרכות ממזוהי ארגון המדינה אסלאמית בחו"ל, עימם עמד בקשר מוראד מרקטן, מזוהה ארגון המדינה האסלאמית ואחד מראשי החולייה.

עוד עלה כי חברי החולייה החזיקו ברשותם נשקים מסוג M16 וקרלו, בהם תכננו להשתמש לפיגועים נוספים.

כלל המטענים פוצצו בשטח על ידי חבלני משטרה, והנשקים שהיו ברשות חברי החולייה נתפסו והוחרמו. כנגד הארבעה הוגשו כתבי אישום חמורים לבית המשפט הצבאי ביהודה.

המחבלים שנעצרו (צילום: תקשורת שב"כ)
המטענים שנתפסו (צילום: תקשורת שב"כ)

13:50: דובר צה"ל מעדכן כי לפני זמן קצר מטוסי קרב תקפו אתר צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב שיחין, בו היו מחבלי הארגון.

כמו כן, מוקדם יותר היום מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב.

בנוסף, זוהה שיגור שחצה משטח לבנון לעבר מרחב מרגליות. כתוצאה מהשיגור, נפגעו מספר אזרחים שפונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים על ידי מסוקי סער של חיל האוויר ומסוק מד״א.

כוחות צה״ל תקפו את מקור הירי.

13:24: מבית החולים 'בילינסון' נמסר כי במהלך היום פונה מהצפון על ידי מסוק של מד״א אזרח שנפצע קשה מירי נ.ט. סה"כ מאושפזים 23 פצועים בבילינסון: 4 קשה, 12 בינוני, 7 קל.

13:06: לחדר הטראומה ולמלר"ד המרכז הרפואי זיו הגיעו עד עתה 3 פצועים עובדים זרים מאירוע בטחוני במרגליות כשהם סובלים מרסיסים וחבלות. אחד מוגדר כעת בינוני ושניים מוגדרים קל.

12:48: דוברות רמב"ם: ברמב"ם נחת מסוק עם שלושה פצועים מאירוע ירי בצפון. 2 פצועים במצב בינוני. מטופלים בחדר הלם. כל 3 הפצועים שנחתו ברמב"ם הם עובדים זרים.

12:38: הנפילה בצפון - פראמדיק במד"א אלי אסולין סיפר: "חברנו בצומת מצודות עם טנדר שהביא אלינו שני פצועים, עובדים זרים, לאחר שנפגעו מירי נ"ט בשטח חקלאי בו עבדו. שני הפצועים כבני 30, סבלו מפגיעות רסיסים, 1 הפצועים הוגדר במצב קשה כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה קשה בפנים ורסיסים בכל גופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים, בנוסף טיפול תרופתי בכאב. פינינו אותו למסוק מד"א במנחת מחניים, שמפנה אותו לבי"ח בלינסון. בנוסף אליו פצוע 1 נוסף במצב קל שפונה באמבולנס מד"א לבי"ח זיו."

12:10: דוברות מד"א: בהמשך לפגיעת טיל נ"ט בעובדים זרים שעבדו במטע באצבע הגליל: חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים בסה"כ על 8 נפגעים, גברים כבני 30, בהם: אחד הרוג, 2 במצב קשה, 4 במצב בינוני, ו-1 במצב קל. הפצועים מפונים במסוק מד"א ובמסוקים של חיל האוויר לבי"ח בלינסון, רמב"ם וזיו. כל הפצועים סובלים מפצעי רסיסים.

11:45: עדכון לירי ביישוב מרגליות, הרוג אחד ושבעה נוספים נפצעו בדרגות שונות

11:29: בית הדין הצבאי גזר 35 שנות מאסר על המחבל שרצח את רס"ן אליאב גלמן בפיגוע בצומת גוש עציון לפני 8 שנים.

11:26: אזעקות המתריעות על חדירת כלי טיס עוין הופעלו בקריית שמונה, מטולה ובשורת יישובים בגליל העליון. שני עובדים זרים כבני 30 נפצעו באורח בינוני וקל מירי לעבר מושב מרגליות שבאצבע הגליל.

11:15: היום, יום שני ה-4/3/2024 יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-31,500 נוסעים ב- 184 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-15,400 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-16,100 נוסעים.

11:14: בירושלים מעריכים כי מספר החטופים החיים בשבי החמאס הוא סביבות ה 40, גורמים בישראל טוענים כי במסגרת המשא ומתן לעסקת חטופים ישראל אינה דורשת לקבל את שמות החטופים החיים שנמצאים בשבי חמאס, אלא רק את מספר החטופים שעדיין חיים, ואת מספר האסירים הביטחוניים שדורש חמאס עבור כל חטוף - וזאת כדי לייצר את הפעימות ומנגנון השחרור. 

11:11: בנק ישראל האריך את מתווה הסיוע המקיף שאומץ על ידי הבנקים בהתמודדות עם השלכות מלחמת "חרבות הברזל". המתווה יוארך בשלושה חודשים ויורחב לאוכלוסיות נוספות

11:07: שוטרים עצרו הלילה נער בן 16 מאשדוד בחשד להתפרצות לבית כנסת בנתניה וגניבת אלפי שקלים - בזמן שהפר מעצר בית.

10:42: מחקר שנערך במרכז הרפואי שערי צדק העלה כי בשלושת חודשי המלחמה הראשונים חלה עליה של כ-35% במספר התקפי הלב הדחופים.

10:36: דיווח: בדיון הערכת המצב שהתקיים אתמול לקראת הרמדאן, בנושא ההגבלות על עליית מוסלמים להר הבית, המפכ"ל יעקב שבתאי נטה יותר לעמדת שר הביטחון יואב גלנט, הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי וראש שב"כ רונן בר, לטענתם אין להטיל הגבלות על עליית ערביי ישראל, אלא רק בהתאם להמלצת שב"כ לפי אזורים ספציפיים וגיל; ולמעט הגבלה של המספר הכולל שיעמוד על יותר מ-50 אלף בני אדם.

10:32: הערוץ הלבנוני "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווח על תקיפה אווירית ישראלית בעיתא א-שעב שבדרום המדינה.

10:22: ציוץ של שר האוצר סמוטר'יץ על המצב הכלכלי הפך לויראלי

11:01: בלבנון מדווחים שהוכשטיין יציג היום בביירות תכנית בת שלושה שלבים: 1. הפסקת אש בעזה תביא להפסקת אש בלבנון ולשיבת התושבים משני צדי הגבול לבתיהם. 2. פריסה מוגברת של צבא לבנון בסמוך לגבול ועצירת כל פעילות צבאית גלויה של חיזבאללה דרומית לליטני. 3. מו"מ בעניין הגבול היבשתי בין המדינות.

10:46: בני משפחות חטופים מקיימים מיצג מחאה בכנסת לציון 150 ימים שיקיריהם בשבי חמאס בעזה, ובקריאה לשחרורם. במסגרת המיצג, המשתתפים צועדים בכנסת וברחבת הכניסה, כשכל אחד מהם נושא שלט ועליו תמונה של חטוף

10:09: בישיבת כפר הרא"ה נערך טקס פרידה מרגש ממשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים שהתארחו במקום מאז תחילת המלחמה אחרי שפונו מיישובי קו העימות.

10:07: ברשת סקיי ניוז בשפה הערבית דווח כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן סירב לשוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו אחרי תקרית משאיות הסיוע בצפון הרצועה, שבו נהרגו לפי דיווחים פלסטיניים יותר מ-100 בני אדם. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "הדיווח לפיו הנשיא ביידן סירב לשוחח עם ראש הממשלה נתניהו הוא פייק ניוז. מלשכת ראש הממשלה כלל לא ביקשו שיחה עם הנשיא אחרי האירוע, וגם האמריקנים, שממילא לא האשימו את ישראל באירוע, לא ביקשו שיחה עם ראש הממשלה"

9:59: הטלוויזיה המצרית דיווחה מפי גורם מודיעיני כי "אתמול בוצעה התקדמות משמעותית במגעים להפסקת אש בין ישראל לחמאס". לפי המקור, נמשכים המאמצים להגיע להסכם עד תחילת הרמדאן ב-10 במרץ.

9:35: היחידה לאכיפה כלכלית בלהב 433 ורשות המיסים עצרו בשורת יישובים בצפון 15 חשודים בניהול רשת מסועפת שבאמצעותה הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-130 מיליון שקל.

9:29: כוחות משטרה נערכו גם היום לאבטח את העברת אספקת הציוד ההומניטרי לרצועת עזה

במהלך הלילה הגיעו כ-20 מפגינים למתחם מעבר כרם שלום, ולאחר שיח קצר שהתנהל מולם, ללא עימותים, הם התפנו מרצון מהמקום.

9:17: למעלה מ-20 חברי פרלמנט מהעולם בהצהרה בבנימין: "לעם היהודי הזכות לחיות ביהודה ושומרון בשלום ובביטחון"

משלחת הפרלמנטרים הגדולה ביותר מאז ה-7.10 הגיעה למועצת בנימין וחתמה על אמנה בעד ההתיישבות. ראש המועצה ישראל גנץ: "יש נאמנות רחבה בעולם לעם היהודי היושב בארצו"

(צילום: מועצת בנימין)

9:14: הרמטכ״ל, ר׳ השב״כ והמפכ״ל קיימו אמש (א׳) הערכת מצב משותפת לקראת הרמדאן בכדי לחזק את התיאום בין הגופים והמוכנות המבצעית לכלל התרחישים, לצד הרצון לאפשר חופש פולחן לערביי ישראל ואיו״ש תחת מגבלות ביטחוניות ובטיחותיות.

(צילום: דובר צה"ל)

9:05: שר התיירות חיים כץ, יחנוך מחר את הביתן הישראלי בתערוכת התיירות בברלין, בהשתתפות בכירי תעשיית התיירות ונציגי שגרירות ישראל בגרמניה.

8:54: כוחות הביטחון פועלים למעצר מבוקשים בעיר הפלסטינית טובאס שמדרום לג'נין, ובמקביל במחנה הפליטים אל-אמערי שבאזור רמאללה.

8:48: שר החוץ ישראל כ"ץ מתייחס לדיווח לפיו אונר"א פתחה בחקירה נגד ישראל.

‏"אין גבול לחוצפה של הארגון הזה, שעשרות מעובדיו לקחו חלק פעיל בטבח השביעי באוקטובר, אלפים מהם חברים בארגון הטרור חמאס ומתקניו שימשו את תשתיות החמאס. יו"ר אונר"א שידע ושתק חייב להתפטר. אונר"א לא יישארו בעזה ביום שאחרי. זו שירת הברבור של שלוחת החמאס באו"ם".

8:30: דובר צה"ל עדכן בהמשך הלחימה ברצועת עזה, ומסר כי לוחמי חטיבת הנח"ל חיסלו 15 מחבלים ביממה האחרונה.

8:29: מטבע נדיר מימי מרד בר כוכבא, הנושא את השם "אלעזר הכהן" ומתוארך לשנה הראשונה של המרד (שנת 132 לספירה), התגלה בשמורת הטבע מצוק ההעתקים.

המטבע התגלה במסגרת סקר מערות מדבר יהודה שמנהלת רשות העתיקות בשיתוף עם משרד המורשת וקצין מטה ארכיאולוגיה במנהל האזרחי, שמטרתו להגיע לאוצרות הקדומים במדבר לפני שודדי העתיקות.

8:27: צוות הקרב החטיבתי 7 הוביל ביממה האחרונה את פינוי האוכלוסייה האזרחית ועצר כ-80 חשודים במעורבות בפעילות טרור, בהם מחבלי חמאס וגא"פ שניסו להימלט בחסות האוכלוסייה.

8:25: דובר צה"ל: במרכז הרצועה חוסלו תוך פחות מ-30 דקות המחבלים ששיגרו רקטות למרחב בארי וחצרים; כוחות אוגדה 98 במתקפה במערב חאן יונס

במוצ"ש, שיגרו מחבלי גא"פ רקטות לעבר חצרים ובארי. תוך פחות מ-30 דקות מרגע השיגור, מכלול האש החטיבתי של חטיבת הנח"ל זיהה את חוליית המחבלים והכווין כלי טיס שתקף וחיסל אותם.

8:23: דיווח: לוחמת מג"ב נפצעה קל במהלך פעילות מבצעית במחנה אל-אמערי סמוך לישוב פסגות

8:18: גורם בכיר בחמאס אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי השבוע הראשון של חודש הרמדאן, שמתחיל יהיה יעד מציאותי להגעה להסכם הפסקת אש. במצרים טוענים כי ישראל וחמאס עשויות להסכים על הפסקת אש עוד לפני הרמדאן

8:10: תושב העיר נוף הגליל נעצר בחשד שהתחזה למספר רב של קורבנות שאת הפרטים שלהם השיג במרמה, התקשר לחברות האשראי ולבתי עסק והצליח באמצעות הפרטים להנפיק כרטיס חיוב ולקחת הלוואות. בין היתר התחזה החשוד לשר לביטחון פנים איתמר בן גביר.

8:02: יו"ר האופוזיציה חה"כ יאיר לפיד תקף במילים חריפות את השר בן גביר וכתב: "כל ראש ממשלה נורמלי היה מפטר אותו"

7:57: הפלסטינים מדווחים על נער בן 16 שנהרג לפנות בוקר בחילופי אש עם צה"ל במחנה הפליטים אל-אמערי שבאזור רמאללה.

7:52: מנכ"ל איגוד הישיבות הגבוהות של הציונות הדתית, משה גוטמן, בראיון לערוץ 7, מתקשה להבין איך הישיבות שתלמידיהן בקדמת החזית הצבאית, רבים מהם נפצעים ונהרגים, מואשמות בהשתמטות.

7:44: חברת "SpaceX" האמריקנית, בבעלות המיליארדר אילון מאסק, שיגרה חללית מאוישת לתחנת החלל הבינלאומית בפעם השמינית. החללית נושאת ארבעה אנשי צוות, שלושה אסטרונאוטים מארה"ב ואחד מרוסיה (רויטרס)

7:39: השר גדעון סער התייחס בראיון ברדיו 103FM למצב הלחימה בעזה.

"אני לא מקבל את זה שזה עניין של שנתיים שלוש, כל עניין של מתיחת הזמן הוא הבעיה. רפיח הייתה צריכה להיות מזמן מאחוריינו ואז היינו במקום אחר, אני בעד הקדמת בחירות, אבל אני לא חושב שצריך להקדים את הבחירות באמצע מלחמה".

7:30: כוחות הביטחון פועלים במחנה הפליטים נור א-שמס ליד טולכרם במבצע לחישוף מטענים המוטמנים מתחת לכבישים. במהלך הפעילות נרשמו חילופי אש בין מחבלים ללוחמי צה"ל. אין נפגעים לכוחות

7:23: הכותרת הראשית ב'ידיעות אחרונות' מדווחת שהסנגוריה הצבאית עוסקת בימים אלה במתן ייעוץ משפטי למי שעתידים להיות מתוחקרים במסגרת תחקירי המחדל ביום המתקפה הרצחנית של חמאס.

7:21: יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, יחל היום בסבב פגישות מדיניות עם גורמי ממשל אמריקנים בוושינגטון. בתום ביקורו בארצות הברית, ימריא השר גנץ ללונדון, שם ייפגש עם שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון ועוד בכירים נוספים.

7:17: הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, הורה לזרז את תחקיר התקרית בקיבוץ בארי שבה היה מעורב מפקד אוגדה 99, תת-אלוף ברק חירם, ולאחר מכן ייפגש איתו לשיחה שבה יוחלט לגבי המשך תפקידו. כך דווח ב"ידיעות אחרונות". לפי הדיווח הרמטכ"ל אינו מעוניין להדיח את חירם.

7:10: דובר צה"ל מפרסם הבוקר גם תמונות מתרגלי הגברת מוכנות כוחות צה"ל בגבול הצפון, ברקע ההסלמה הביטחונת מול חזבאללה.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

6:45: במהלך הלילה נכנסו יותר מ-10 כלי רכב ובהם מיניבוסים לשכם, כדי להביא מתפללים לקברו של יוסף הצדיק. הדבר נערך ללא תיאום מול צה"ל ובחסדי שמים כולם חולצו בשלים.

6:30: פוצץ ביתו של המחבל, חבר חוליית החמאס, שרצח את שלוש בנות משפחת די בפיגוע הירי לפני מספר חודשים בבקעת הירדן.

הריסת הבית הייתה אמורה להתבצע לפני תקופת מה, אולם נדחתה בשל פעולות צה"ל בעקבות טבח שמחת תורה.

6:00: דובר צה"ל מפרסם תיעוד מפעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה, הממשיכים את הלחימה מול ארגון הטרור חמאס - בעיקר בדרום הרצועה באופן עצים.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

00:00: בלוג חדש של עדכונים מהיום ה-150 למלחמה.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר