כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אל תפספסו

שבעת הסגולות שיכניסו אתכם מוכנים יותר לחג הסוכות

חג האסיף קרב ובא ומתאפיין בסגולות רבות, אספנו לכם, מתוך הספרים הקדושים, שבעה מהם שיועילו ויטיבו עמכם לקראת השנה החדשה (חג הסוכות)

יהודה קליין | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

חג הסוכות מתאפיין במצוות רבות. סוכה, ארבעת המינים, שמחת החג. בספרים הקדושים מצאנו כי במצוות היקרות טמונות סגולות רבות המועילות לנפש האדם, הנה כמה מהם:

אריכות ימים – בשם הרה"ק נפתלי מרופשיץ שצ"ל מובא כי ההידור במצוות סוכה הינו סגולה נפלאה לאריכות ימים, ומקורו מהכתוב 'כל האזרח בישראל ישבו בסכות' והנה תיבת 'אזרח' שווה בגימטריה כמניין 'גבורה', ומצינו בתהלים כי גבורה רומזת לאריכות ימים, כנאמר 'ואם בגבורות שמונים שנה'.

חיזוק האמונה – בתקופה מאתגרת שכזאת הנה סגולה שתטיב עמכם לקראת אתגרי השנה החדשה. בזוהר הקדוש מובא כי הסוכה היא 'צל האמונה' ועל ידי הישיבה בצל הסוכה מתמלא האדם באנרגיות טובות של אמונה וביטחון לשאר ימות השנה הבאה עלינו לטובה.

תיקון המידות – שנה חדשה בפתח וכולנו רוצים לעדן ולו במעט את מידותינו, להיות אנשים טובים יותר. האור החיים הקדוש מבאר כי לכן יעקב אבינו עשה למקנהו סכות, כדי להועיל ולהושיע את בני האדם שעוד לא תיקנו את מידותיהם הבהמיות, גם להם תועיל הישיבה בסוכה ותיתן להם כוחות להשתנות לטובה.

שמחת הלב – אם חפצים אתם להתמלא בשמחה שתעזור לכם להתמודד עם המצב המתוח, הנה מה שמביא הפלא יועץ בשם האר"י הקדוש: "מי שנזהר לקבוע דירתו וישיבתו בסוכה כל שבעת הימים בקדושה ובטהרה ובשמחה - ימצא כדי גאולתו לכל השנה כולה".

להיפטר מהצרות – התפארת שלמה מסביר את דברי המשנה 'המצטער פטור מן הסוכה' על פי דרך החסידות ואומר, כי אדם המתמודד עם בעיות שונות, ומצטער מהם צער רב, יכול להיפטר מהם 'מן הסוכה' על ידי הישיבה והשהות בסוכה בחג הקדוש.

תיקון האיברים – עוד מובא בשם צדיקי החסידות כי ארבעת המינים מתקנים את איבריו של האדם, הלולב רומז לחוט השדרה, האתרוג ללב, הערבות לשפתיו של האדם, ההדסים לעיניים. ועל ידי קיום המצווה בשמחה ובטהרת הלב ממשיך האדם קדושה ובריאות לאיבריו.

זרע של קיימא - סגולה נפלאה להיפקד בזרע של קיימא, סיפר הרב עובדיה יוסף בספרו חזון עובדיה: "ואני יודע מעשים, שהאתרוג שברכתי עליו בימי החג ויצאתי בו ידי חובת המצווה, חילקוהו בני ביתי לנשים חשוכי בנים, אחר שמונה שנים ושתים עשרה שנה מנישואיהם, ונתנו לכל אחת חתיכה מן האתרוג, ובאותה שנה נפקדו בבנים ובבנות לחיים טובים ולשלום".

סגולות נפלאות אלו הינן כתוספת לעיקר, תפילה אמיתית היוצאת מן הלב להיחתם לשנה טובה ומתוקה. וכבר התבטאו גדולי ישראל כי עצם ארחות חייהם של בני ישראל הינן סגולה נפלאה, כפי הכתוב בתורה 'והייתם לי סגולה מכל העמים'.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר