גנץ נזכר לגנות באיחור של יממה

השדרן פער פיו נגד חרדים | הרשות השנייה: "פתחנו בהליך הפרה, דבריו היו פוגעניים"

לאחר שחלפה יממה מהסערה שיצר השדרן רון קופמן, כאשר התבטא בגסות והבכללה נוראית נגד הציבור החרדי, נציב תלונות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הבהיר: "דבריו של השדרן היו פוגעניים, מבזים ומשפילים. אין להם מקום. נפתח הליך של הפרה לכאורה כנגד התחנה | גנץ נזכר לגנות באיחור (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
בני גנץ | ארכיון

שדרן הרדיו ואיש התקשורת, רון קופמן, פער אתמול (שלישי) את פיו כנגד הציבור החרדי במדינת ישראל והגדיר אותם כ"סרטן" של הציבוריות הישראלית, אחרי שלל הגינויים לאמירה הזו, ח"כ בני גנץ נזכר לגנות רק היום, כשבמקביל נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הבהיר כי שמע את הדברים של קופמן והוא סבור כי דבריו היו פוגעניים ומשפילים.

במכתב של נציב תלונות הציבור נאמר לאלפי הפונים: "קיבלתי את פנייתך ועוד עשרות כמוה שקבלת בה על דבריו של השדרן רון קופמן שנאמרו במהלך תוכניתם של ינון מגל ורון קופמן, המפוקחת על ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו".

"במהלך דיון כינה השדרן רון קופמן את האוכלוסייה החרדית בישראל בכינוי גנאי ואמר בין היתר: "13 אחוז מהציבור שהם הסרטן, סרטן בציבוריות". בתלונות הרבות נטען כי מדובר באמירה גזענית, מחפירה, מבזה ומשפילה הפוגעת בכלל הציבור החרדי".

לדברי הנציב: "בעקבות התלונות פתחה נציבות פניות הציבור ברשות השנייה בבירור במהלכו האזנתי לתוכן עליו הלנת. ביקשתי את התייחסות הגורמים המקצועיים ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכן שוחחתי עם הנהלת הגורם המשדר. בתגובתו מסר הגורם המשדר כי זמן קצר לאחר שאמר את הדברים הבהיר השדרן את דבריו בשידור, הביע את התנצלותו ואמר כי לא התכוון לכלל האוכלוסייה החרדית אלא להנהגה החרדית".

הנציב המשיך וכתב: "כאמור האזנתי לתוכן עליו הלנת ומצאתי כי דבריו של השדרן היו פוגעניים, מבזים ומשפילים. לא היה מקום להכללתה של אוכלוסייה שלמה ולהצגתה כ"סרטן". זוהי אמירה קשה, בוטה ולא ראויה שאין לה מקום בכלל ובשידור בפרט. מהגורמים המקצועיים ברשות השנייה נמסר כי בעקבות דבריו של השדרן נפתח הליך של הפרה לכאורה כנגד התחנה שמשמעותו כי באם יתקבל יוטל עיצום על הגורם המשדר".

גנץ כתב: ״הקריאות והפעולות על סף האלימות מההפגנה אמש בתל אביב והאמירה המכוערת של רון קופמן, שטוב שחזר בו ממנה, מדאיגות וראויות לגינוי".

לדברי גנץ: "דווקא כמחנה ליברלי, עלינו להקפיד שאנחנו לא שופכים את התינוק עם המים. מחאה חריפה ונחושה - כן. הכללות נגד ציבור שלם, הסתה ואלימות - מחוץ לגדר.״

כזכור וכפי שדווח, קופמן חזר בו מהאמירות שלו, אך לנוכח ניסיון העבר בהתבטאויות שלו נגד הציבור החרדי, לא ברור כמה ההתנצלות שלו אכן כנה.

כזכור, במהלך שידור חי ברדיו 103fm התבטא קומפן: "צריך לנקות את המקום מבפנים, את האייכלרים. 13 אחוז מהציבור הם סרטן בציבוריות הישראלית".

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אמר בתגובה לדבריו של קויפמן: "לכנות ציבור יהודי ענק כ'סרטן' הוא שפל נורא המזכיר את מה שעשו האויבים שלנו בגולה, כששללו צלם אנוש מהיהודים והתירו את דמם. אלו אמירות מחרידות ומזעזעות שחייבים להוקיע אותן מכל וכל. אסור לתת לשום חילוקי דעות לדרדר את השיח להסתה קשה שכזו".

(צילום: מתוך שידורי 103)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר