כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

תוכן גולשים: למה לפוצץ את השמחה?

"מימים של ששון ויקר, אנו עוברים לימי אימה רעד וחלחלה". לקראת "ימי הנפצים" גולש שיגר מאמר בצירוף מונולוג של אבא. הגיבו (תוכן גולשים)

שלמה אפריון | כיכר השבת |
נפצים (צילום אילוסטרציה: COL)

ימי הפורים קרבים ובאים, וליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר. אך לצערנו שמחה זו אינה נחלת הכלל. ישנם אנשים שדוקא ימים אלו נהפכים להם משמחה לתוגה.

מימים של ששון ויקר, לימי סיוט וביעות, אימה רעד וחלחלה. מי שאחראי לכך, הם הנפצים המושלכים ברחובות קריה בזה אחר זה, וגורמים לנזקים בלתי הפיכים, עד כדי סכנת נפשות של ממש.

רעמי הפיצוצים זורעים בהלה רבה, וגוזלים את השינה בשעות המנוחה. הדבר מפריע בפרט לאנשים מבוגרים, שכל פיצוץ שכזה מקפיץ את נשמתם.

כלי משחית אלו גרמו בעבר לאסונות כבדים, כמו איבוד איברים וחוש השמע, ואף לגרוע מכך, ר"ל. אלו שניזוקו מכך, אינם שוכחים לעולם את יום הפורים, ולא רק בגלל הנאמר במגילת אסתר (ט, כח) "וימי הפורים האלה וגו' וזכרם לא יסוף מזרעם"...

לפני מספר שנים פורסמה ידיעה אודות אירוע מחריד שהתרחש בפקיסטן, בו קיפחו את חייהם 40 נוסעי אוטובוס - בגלל חזיז אחד (!) שחדר לאוטובוס מלא בנוסעים, ובתוך שניות אחדות עלה כל האוטובוס באש, ולא היה אפשר להציל איש, ר"ל.

ומי אשמים בכל זה? לא רק הילדים, אלא בעיקר ההורים שמניחים לילדיהם לרכוש ולהחזיק כלי חבלה אלו, על אף קריאות ואזהרות הרבנים מדי שנה בשנה להישמר מסכנה זו. וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים ואת ההר עשן, ואינם עושים מאומה!

הנה עדות מרעישה שקבלתי מאב שאינו יכול לסלוח לעצמו: "הילדים שלנו ביקשו בשנה שעברה להכניס נפצים הביתה. בתחילה סירבנו, ואחרי ששקלנו את העניין הסכמנו (נראה לא מזיק, קצת יותר עבה מגפרור, עדיף שיפוצצו תחת השגחתינו... ועוד טיעונים חשובים). במבחן התוצאה נכשלנו כהורים בשמירה על ילדנו - אחד מהם איבד חצי אצבע ביד שמאל, ולא משנה התרוצים והכוונות הטובות. אנא תלמדו מנסיוננו! אני לא יכול להסביר לכם במלים הרגשה של הורה כשקורה לבן שלו דבר כזה".

"אחרי המקרה", ממשיך האב, "בדקנו איפה מייצרים את חומרי הנפץ הללו (אל תשלו את עצמכם מדובר ברימון רסס קטן), ומסתבר שהגרועים שבאויבינו בעזה הם הכתובת, וכל מיני 'נשמות טובות' בתוכנו עוזרים להפיץ את זה בדרכים מתוחכמות, ע"י רשת של ילדים ובני נוער. צריך להוקיע ולהסגיר את כל מי שמשתתף בדבר ולזכור שבסופו של יום האחריות על ילדינו מוטלת על כתפינו כהורים. אנא תלמדו ממה שקרה לנו ובכך תהיה נחמתנו שלא היה הדבר לחנם".

אז אנא מכם הורים יקרים, שמרו על ילדיכם לבל ירכשו אביזרים אלו, ומִסרו למשטרה את סוחרי הנפצים (כהוראת הרבנים), ובכך נזכה לשמוח כולנו בשמחת פורים אמיתית בנחת ושלוה וכל טוב. אמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר