ישראל במלחמהישראל במלחמה
ראש בראש

ליברמן לקלינטון: לא נעצור את הבניה

שר החוץ מבהיר בפגישה עם מזכירת המדינה שנערכה אמש בוושינגטון, נתגלעו חילוקי דעות בין הצדדים. ליברמן: "לא נוכל לעצור את הבניה בהתנחלויות. עמדתנו ברורה" (פוליטי מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
שר החוץ, אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90

אתמול נפגש שר החוץ הישראלי, אביגדור ליברמן, עם מקבילתו האמריקאית בוושינגטון.

במסגרת הפגישה התגלעו חילוקי דעות בין הצדדים. קלינטון אמרה לליברמן, כי הממשל רוצה לראות הקפאה מוחלטת של הבניה בהתנחלויות. ליברמן הזכיר כי קיים סיכום מימי ממשל בוש, במסגרתו לא יתנגד הממשל לבניה בהתנחלויות כל עוד מדובר במה שהוגדר ´גידול טבעי´.

שר החוץ חזר על עמדת הממשלה, ואמר: "אנשים נולדים ואנשים מתים ביהודה ושומרון ואי אפשר להקפיא הקפאה מוחלטת את ההתנחלויות. עמדתנו ברורה".

סגן שר החוץ אמר אמש כי גם הממשל מעוניין להגיע להבנות שקטות עם ישראל בסוגיית ההתנחלויות כמו בסוגיות אחרות. בשבוע הבא ייפגש ראש הממשלה עם שליחו של הנשיא אובמה, ג´ורג´ מיטשל, בפריז. שם מתכוונים הצדדים לנסות ולגבש מתווה שיפשר בין עמדות הצדדים.

עוד אמר איילון כי "לאחר נאומי אובמה ונתניהו, ניכרת התמתנות במתיחות בין הצדדים". מה שלא בא כל כך לידי ביטוי בפגישתם של קלינטון וליברמן, למרות שזו הסתיימה בחיוכים וברוח טובה.

קלינטון מתעקשת כי אין סיכומים שהוסכמו בין ממשל בוש לממשלת ישראל בסוגיית ההתנחלויות. היא אף הזכירה לליברמן כי היו כבר ראשי ממשלה ישראלים ששינו את עמדתם, כמו שרון ולאחריו אולמרט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר