בעקבות הירי

הצעת חוק: עיריית ניו יורק תגן על בתי כנסת

בעקבות מקרי הירי על בתי כנסת בניו יורק, הוגשה הצעת חוק שתחייב את העירייה לאבטח בתי כנסת ובתי פולחן. הרב בנימין גולדשמידט נשא דברים נרגשים על בתי הכנסת שהפכו למבצר (בעולם)

(באדיבות המצלם)

לאחר אירועי הירי השני בבית כנסת בארצות הברית בתוך חצי שנה, הקהילות היהודיות לצד שאר הדתות, פועלים כדי להעביר בחקיקה את חובתה של העיר ניו יורק להגן על בתי כנסיות ובתי פולחן וכן להוסיף בתקציב הביטחון.

חבר מועצת עיריית ניו יורק, חיים דויטש, יחד עם תמיכתו של חבר המועצה קלמן ייגר, הגישו את הצעת החוק והרב בנימין גולדשמידט ייצג את הOU במפגן בנושא על מדרגות עיריית ניו יורק.

הרב גולדשמידט אמר: "כשגדלתי כילד במוסקבה, כאשר הייתי נכנס לבית הכנסת הגדול במוסקבה, זה היה מבצר - לא הייתי מאמין שכשאני אלך עשרות שנים מאוחר יותר, עם בני בן השלוש, לבית הכנסת שלי, הוא יצטרך לעבור את אותם גלאי מתכות, אותם שומרים חשדנים, בניו-יורק, בשנת 2019. כמה זה כואב".

"יש לי רק כמה שאלות לשאול אתכם", המשיך הרב גולדשמידט, "כאשר הורים מלבישים את הילדים שלהם ביום ראשון בבוקר עבור בית הספר העברי - האם הם צריכים להיות מודאגים על מזג האוויר או על היתכנות של יורה משוגע?

"כאשר האבות המייסדים של ארצות הברית הנציחו את חופש הדת, האם הם מתכוונים שאנחנו צריכים רק לתרגל את זה בבית או שאנחנו יכולים וצריכים לתרגל את זה ברשות הרבים, בבית הפולחן?".

הרב גולדשמידט המשיך ותהה: "והרשו לי לשאול אתכם: האם יש לתת את היכולת להתפלל רק לאותם קהילות בעלות אמצעים שיכולים להרשות לעצמם שירותי ביטחון פרטי, או לתת לכל קהילה, לכל מי שרוצה להתחבר עם ה', כי תהיה להם אפשרות לבוא ביחד להתפלל ולדעת שהם בטוחים".

"בתור רב, אסור לשכוח את דבריו של דוד המלך: 'אם ה' לא ישמור עיר, שוא שקד שומר'. הבה נקווה שאלוקים ישמור עלינו, וישמור על העיר שלנו, וייתן לנו כוח לעבדו באמת", חתם הרב גולדשמידט את דבריו הנרגשים.

הרב בנימין גולדשמידט עם הרב חיים דוד צוויבל, מראשי אגודת ישראל באמריקה
הרב בנימין גולדשמידט עם מורי ליטווק, ראש מחלקת יחסי ממשל של הOU
הרב בנימין גולדשמידט עם חברי מועצת העיר ניו יורק חיים דויטש וקלמן ייגר

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר