כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
12 יום למלחמה | מתעדכן

סנקציות על מקורבי פוטין • אוקראינה בביקורת על ישראל

ר"מ קנדה טרודו הכריז על סנקציות חדשות נגד עשרה מקורבים לממשל במוסקבה • אירופה מסרבת להטיל סנקציות על שוק הנפט • שר החוץ האוקראיני נגד ישראל: "כסף ספוג בדם אוקראיני" (עולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(צילום: shutterstock, משטרת אוקריאנה)

משבר דיפלומטי? שר החוץ האוקראיני קליובה מתח ביקורת חריפה הערב (שני) נגד ישראל וחברת התעופה 'אל על'. בציוץ שפרסם ביקר את העובדה שבאל על מאפשרים לשלם באמצעי תשלום רוסי, וכתב כי "יש המעדיפים להרוויח כסף ספוג בדם אוקראיני..." עוד כתב כי השארת אמצעי התשלום הזה הוא "לא מוסרי ומכה ליחסי אוקראינה-ישראל."

על פי דיווחים באוקראינה, ראש עיריית הוסטמל הסמוכה לקייב בירת המדינה, נהרג כתוצאה מירי רוסי.

קודם לכן כינסו מנהיגי קנדה, הולנד ובריטניה מסיבת עיתונאים בה הכריז ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו על סנקציות נגד עשרה אוליגרכים המקורבים לממשל פוטין.

בצל הדרישה באוקראינה להטיל סנקציות על שוק הנפט הרוסי אמר ראש ממשלת הולנד מארק רוטה כי הוא לא רוצה בשלב זה להטיל סנקציה כזו על רוסיה: "אנחנו צריכים לוודא שתהיה לנו עצמאות אנרגטית מרוסיה לפני שאנחנו מטילים סנקציות על השוק הזה".

בתוך כך, בכירים בממשל בארה"ב אומרים כי ביידן מוכן לקדם איסור ייבוא נפט לארה"ב, זאת גם ללא השתתפות של מדינות אירופה שחוששות מצעד כזה. כך פורסם ב'רויטרס'.

באוקראינה מדווחים כי כתוצאה מירי רוסי על העיר מרקוב, נהרגו 13 בני אדם ששהו בתוך מאפייה מקומית שספגה פגיעה ישירה.

מוקדם יותר היום (שני) פרסם משרד ההגנה הבריטי מפה מעודכנת של הפלישה הרוסית לאוקראינה, בה נצבעו באדום השטחים בהם שולטים הרוסים.

כזכור, מוקדם יותר היום, התחייבה רוסיה לנצור את האש לעבר ערי אוקראינה ולאשר מסדרון הומניטרי - בו יוכלו אזרחים לצאת מקו האש.

אך בשל דרישת רוסיה, שהתושבים יפונו לרוסיה או לבלארוס - האוקראיניים התנגדו להצעה וטענו כי מדובר בהצעה שאיננה הגיונית ומעשית. מה גם, ששלוש שעות (היה אמור להיפתח בשעה 10:00. צ"ב) לאחר שסוכם על פתיחת המסדרונות, באוקראינה טענו, כי המסדרונות לא נפתחו.

על פי הפרסום ברשת BBC, בחלק מקטעי נתיבים המילוט שרוסיה "פינתה", התברר כי היו שדות מוקשים שהקימו הרוסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר