מסך הברזל יורד?

מוסקבה פועלת להפסיק את פעילות הסוכנות היהודית ברוסיה

רשויות המשפט ברוסיה פועלות להפסקת פעילות הסוכונת היהודית בשטח רוסיה. בעוד שבוע יתקיים דיון מכריע בבית המשפט הרוסי לגבי המשך פעילות הארגון היהודי (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
עולים מרוסיה באים לישראל (צילום: Shutterstock)

מסך הברזל יורד שוב? על פי דיווחים ממוסקבה, רוסיה פועלת להפסיק את פעילות הסוכנות היהודית בכל שטחה של רוסיה.

ביום חמישי הבא צפוי דיון בבית משפט במדינה בנושא המשך פעילות הסוכנות היהודית, דבר שעשוי לפגוע קשות ביהדות רוסיה וביחסי רוסיה-ישראל.

לפני מספר שבועות דווח כי ביקשו הרוסים מהסוכנות היהודית במוסקבה להפסיק את פעולותיהם במדינה, כך על פי הדיווח של צביקה קליין בג'רוזלם פוסט. הבקשה מעוררת חשש בקרב יהדות רוסיה, שחוששת כי במקרה וירצו לצאת מהמדינה לא יהיה להם גורם שיסייע להם.

מהסוכנות היהודית נמסר בינתיים תגובה פושרת, המאשרת כי ישנם מגעים בנושא: "במסגרת עבודת המשלחת של הסוכנות היהודית ברוסיה אנו נדרשים מדי פעם להתאמות כאלה ואחרות, ע"פ דרישת הרשויות. המגעים עם הרשויות מתקיימים באופן רציף, מתוך מגמה להמשיך את פעילותנו בהתאם לכללים שנקבעים ע"י הגורמים המוסמכים, וגם כעת מתקיים דו שיח מסוג זה".

על פי הדיווחים, רבים ממתינים לטיסות לישראל מרוסיה אך לנוכח הסנקציות כנגדה בשל הפלישה לאוקראינה, חברות התעופה הבינלאומיות הפסיקו את הטיסות ברוסיה ולכן עולים רבים אינם יכולים לעלות לישראל וישנו חשש כי "מסך הברזל" הוטל מחדש על המדינה, לאחר 30 שנה של עלייה חופשית.

בעקבות החלטת מוסקבה להפסיק לאלתר את פעילות הסוכנות היהודית בשטח רוסיה, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה פנתה לראש הממשלה יאיר לפיד והסבירה לו את ההשלכות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר