הסכם הגרעין

לפיד ביקש שיחת טלפון עם ביידן וקיבל תשובה משפילה

ארצות הברית לא סופרת את ישראל? ניסיון של קיום שיחת טלפון בין ראש הממשלה לפיד לנשיא ארצות הברית ביידן, ברקע הסכם הגרעין המתגבש מול איראן, נענה בתשובה כי הנשיא "נמצא בחופשה" (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
ביידן ולפיד (צילום: Emil Salman/POOL)

בימים האחרונים עמלים במטה לביטחון לאומי על שיחת טלפון בין ראש הממשלה יאיר לפיד לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, אך ללא הצלחה. בבית הלבן השיבו לישראל כי הנשיא "נמצא בחופשה". כך נחשף הערב (רביעי) בחדשות 13.

הניסיונות לקיום השיחה מתנהלים ברקע שיחות הגרעין מול איראן, הנכנסות להילוך גבוה. מסינון השיחה עם לפיד ניתן להסיק כי ישראל אינה שיקול משמעותי בשל השיקולים של ארצות הברית.

היום, במהלך תדרוך לכתבים זרים, תקף לפיד את הסכם הגרעין המתגבש. איך אפשר לחתום איתם על הסכם שנותן להם 100 מיליארד דולר לשנה פרס על זה שהם הפרו את כל ההתחייבויות שלהם?" תהה לפיד.

עוד הבהיר ראש הממשלה: "ישראל לא נגד כל הסכם. אנחנו נגד ההסכם הזה, מפני שזה הסכם רע. מפני שאי אפשר לקבל אותו כמו שהוא כתוב עכשיו. בעינינו, הוא לא עומד בסטנדרטים שהנשיא ביידן קבע: למנוע מאיראן להפוך למדינה גרעינית".

הוא התייחס אף לארצות הברית ולקשר עם ממשלו של ביידן ואמר: "אנחנו מנהלים דיאלוג פתוח עם הממשל האמריקאי על כל הסוגיות שבמחלוקת. אני מעריך את הנכונות שלהם להקשיב ולעבוד יחד - ארה"ב היתה ונשארה בעלת בריתנו הקרובה ביותר והנשיא ביידן הוא מטובי הידידים שהיו לישראל מעודה.

"הבהרנו לכולם: אם ייחתם ההסכם, הוא לא מחייב את ישראל. אנחנו נפעל כדי למנוע מאיראן להפוך למדינה גרעינית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר