כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי חודשים

מתקפה רוסית באוקראינה: טילים נחתו בעיר אומן | תיעוד

רוסיה פתחה הלילה במתקפת טילים משמעותית ברחבי אוקראינה, וגם העיר אומן ספגה מספר טילי שיוט שפגעו בבנייני מגורים וגרמו לנפגעים. מצבם לא ידוע (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים)

אחרי חודשים של שקט, טילי שיוט רוסיים פגעו במהלך הלילה (ליל שישי) בעיר אומן שבאוקראינה. מושל המחוז עדכן בחשבון הטלגרם שלו כי בנייני מגורים נפצעו, ובמקום מספר נפגעים שמצבם לא ידוע.

(לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים)

בדיווחיה, ציינה התקשורת האוקראינית את הקשר היהודי לעיר, ולעובדה שרבים עולים למקום במהלך כל השנה ובפרט לקראת ימי ראש השנה, להתפלל על קברו של רבי נחמן מברסלב.

מלבד העיר אומן, אזעקות נשמעו במהלך הלילה בערים רבות ברחבי אוקראינה, כולל בעיר הבירה קייב. טילים רוסיים פגעו במוקדים נוספים, ובאוקראינה מדווחים על הרוגים ופצועים.

"הלב שלנו כואב על כל אדם שנהרג. אנשים חפים מפשע נרצחו הלילה במיטותיהם וזה מצטרף למתקפה הקטלנית שהייתה שלשום על מיקולאייב, שם פגע טיל סמוך מאוד לבית הכנסת המרכזי", אמר יו"ר "הפדרציה" שליח חב"ד הרב מאיר סטמבלר. "העולם כמעט שכח מהמלחמה פה. אנחנו ממשיכים כל העת לדאוג לכל יהודי ב-180 הקהילות היהודיות ברחבי המדינה. אנו בטוחים שהמלחמה הנוראית הזו תסתיים בקרוב בגאולה השלימה. כשרואים מה קורה כאן ובעולם כולו, כולם מבינים שהפתרון היחיד הוא משיח"

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר