כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"נמנעה העברתה לאיראן"

הפרטים נחשפים: אליזבט צורקוב יזמה את המפגש עם חוטפיה

לפי מקורות ערביים, אליזבת צורקוב יזמה פגישה עם שני בני אדם שהחליטו לחטוף אותה לאחר שגילו כי היא ממוצא ישראלי • לשכת רה"מ: "היא עודנה בחיים" (בעולם)

קובי רוזן | כיכר השבת |
צורקוב, החטופה (צילום: לפי סעיף 27א)

ארבעה חודשים לאחר שאליזבת צורקוב, ישראלית, חוקרת המזרח התיכון - נחטפה על ידי ארגון הטרור חיזבאללה, ופרטים חדשים מתפרסמים בערוצי התקשורת הערביים מעלים כי אליזבת יצרה בעצמה את הקשר עם בכיר החיזבאללה שבסופו של דבר חטף אותה.

לפי הדיווחים, אליזבת יצרה את הקשר עם מחבל החיזבאללה, דרך בן דודו המתגורר בעיראק ואותו היא הכירה.

לאחר שבכיר החיזבאללה גילה כי החוקרת ממוצא ישראלי, החליט לחטוף אותה ולהעבירה לאיראן. בסופו של דבר, לא הצליחו החוטפים להעבירה חאיראן ובשל כך ההערכה הרווחת היא כי אליזבת עדיין מוחזקת בעיראק.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: ""צורקוב עודנה בחיים, ואנו רואים בעיראק כמי שאחראית לגורלה ולשלומה. מדובר באשת אקדמיה אשר נכנסה לעיראק באמצעות דרכונה הרוסי, ומיוזמתה האישית".

עוד נמסר כי "הסיבה לביקורה של צורקוב בעיראק הייתה לטובת עבודת דוקטורט ומחקר אקדמי מטעם אוניברסיטת פרינסטון שבארה"ב. האירוע מטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים במדינת ישראל, תוך דאגה לביטחונה ושלומה של אליזבט צורקוב".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר