הסערה בוואריה

סגן ראש הממשלה החשוד באנטישמיות - לא יודח ושובר שתיקה: "לא כתבתי"

סגן ראש ממשלת בוואריה שבגרמניה אמר לכלי התקשורת כי הוא לא זה שכתב את העלון האנטישמי בהיותו בתיכון וכי הוא מעולם לא היה אנטישמי | "אני מתנצל בכנות" אמר בהצהרה | ראש הממשלה החליט שלא לפטר אותו ואמר כי הוא מודע לכך שההחלטה הזאת הולכת להכעיס אנשים רבים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לא ידיח. ראש ממשלת בוואריה מרקוס סודר (צילום: shutterstock)

ראש ממשלת בוואריה מרקוס סודר הודיע היום (ראשון) כי החליט שלא לפטר את סגנו הוברט אייוונגר למרות ההאשמות הקשות כנגדו על אנטישמיות חמורה ודוחה בימי התיכון.

ראש ממשלת בוואריה הסביר אמש את ההחלטה וקבע כי מדובר באירוע של לפני כ-35 שנה ואנשים "משתנים" לדבריו. את ההחלטה הוא הסביר עוד בכך שאין הוכחה שסגנו הוא אכן מי שכתב את העלון האנטישמי, למרות שהודה שהחזיק בילקוטו את המסמך החמור.

"להדיח אותו מתפקידו לא יהיה מידתי", אמר ראש הממשלה האזורית של בוואריה, מרקוס סודר, במסיבת עיתונאים היום, ואמר שהוא מודע לכך שההחלטה הולכת להרגיז לא מעט אנשים.

עוד אמר שהוא מזמין את סגנו ליזום דיאלוג עם הקהילות היהודיות בבוואריה ו"לחזור בתשובה". אייוונגר עצמו, אמר שהעלון אכן היה בילקוטו והצטער על כך, אך נשאר איתן בדבריו שלא הוא זה שכתב את העלון שקרא בין השאר לשלוח את אויבי גרמניה ל"חופשה באושוויץ" ולקרימטוריום שלה. לדבריו, מי שכתב את העלון הוא אחיו, שבעצמו לקח אחריות על הדבר.

שלושים וחמש שנים אחרי האירוע אין דרך להוכיח מי עומד מאחורי כתיבת העלון הנאצי, אך חבריו העידו שהוא היה נוהג להצדיע במועל יד בהזדמנויות שונות. סגן ראש הממשלה הביע צער על הפרשייה והכחיש את הטענות, ולפי הדיווח אף התנצל בפני קורבנות הנאצים וצאצאיהם. לאחר מכן הוא אמר: "אני שוב מדגיש: לא כתבתי את החוברת. אני מתנתק מכל הבחינות מהתוכן המגעיל. אף פעם לא הייתי אנטישמי, אף פעם לא הייתי מיזנתרופ (שונא אדם י.ג) אני לא זוכר שאי פעם עשיתי הצדעה להיטלר", אמר. 

עוד הוסיף בהצהרה: "לא חזרתי על שום נאומי היטלר מול המראה. מזיכרוני, אני לא יכול להכחיש לחלוטין או לאשר טענות אחרות כמו בדיחות מיזנתרופיות. אם זה קרה, אני מתנצל בכנות", סיכם את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר