האשמת הקורבן 

רוסיה פועלת לשחרור בני ערובה בעלי אזרחות רוסית: "עובדים על זה עם הישראלים" 

משרד החוץ הרוסי אמר כי הוא עדיין פועל לשחרר את בני הערובה בעלי האזרחות הרוסית שנותרו ברצועה למרות ש"מדובר במשימה לא קלה", מסביר משרד החוץ של פוטין | "עובדים על זה מול ישראל וקטאר", אמר הגורם במשרד (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הקרמלין ברוסיה (צילום: שאטרסטוק)

משרד החוץ הרוסי התייחס לבני הערובה בעלי האזרחות הרוסית שעוד נותרו ברצועה ואמר כי המאמצים בנושא נמשכים, כך מדווח היום (חמישי) ה'גארדיאן' הבריטי.

משרד החוץ התייחס בתחילה לאזרחי רוסיה שנמצאים ברצועת עזה בצד הפלסטיני ואמר כי רוסיה פועלת להוציא מעזה את אזרחיה.

לאחר מכן התייחס הגורם במשרד למצב בני הערובה בעלי האזרחות הרוסית שעדיין נותרו בשבי חמאס ואמר כי "יש עוד היבט אחד עליו עבדנו עם עמיתינו הישראלים - שחרור בני ערובה רוסים, אזרחים בעלי אזרחות רוסית. הייתה כאן גם עבודה מאוד אינטנסיבית. הצלחנו לחלץ את רובם, אנחנו מצפים שהעבודה הזו תימשך, זה לא קל במיוחד", אמר הגורם.

מעניין לציין שרוסיה בחרה בהודעתה לומר כי היא עבדה בנושא עם ה"עמיתים הישראלים" כביכול בדרך של הטלת אשמה על ישראל, בעוד בפועל היא מקיימת קשרים ישירים עם מנהיגי חמאס בעזה ובעולם, שבאו לביקור במוסקבה מספר ימים לאחר הטבח.

הנציג הרוסי הוסיף כי "כפי שהבנתם, המצב באזור אינו פשוט. הנסיגה הבטוחה של בני הערובה שלנו היא גם משימה שעלינו לפתור בזהירות רבה... ואנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרשויות של ישראל וקטאר, שגם הן מספקות סיוע", אמרה רוסיה.

שגריר ישראל ברוסיה אלכסנדר בן צבי התייחס לנושא ואמר כי ישראל מעריכה שנותרו עוד שלושה בני ערובה בעלי אזרחות רוסית, המוחזקים ברצועת עזה בידי חמאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר