בשם גורמי מודיעין ישראלים

דיווח כואב ב'טיימס': הערכה שלפחות 32 חטופים הנמצאים בעזה - אינם חיים | כל הפרטים 

ה'ניו יורק טיימס' מדווח היום על מספר גדול של חטופים ישראלים שנקבע כי הם אינם בין החיים - והמשפחות שלהם עודכנו על ידי צה"ל | נבדקת ידיעה מודיעינית לפיה קבוצה נוספת של חטופים ככל הנראה לא שרדה את השבי, לפי גורמים ישראלים ששוחחו עם העיתון | כל המספרים הכואבים והפרטים - בפנים (חדשות, מלחמה) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תמונות החטופים (צילום: Photo by Miriam Alster/FLASH90)

ה'ניו יורק טיימס' מדווח היום (שלישי) כי לפי קביעה של גורמים ישראלים, כחמישית מכלל בני הערובה שעדיין נותרו בשבי חמאס אינם עוד בן החיים.

אם עד כה ישראל פרסמה את שמותיהם של בני ערובה רבים שמוגדרים כנרצחים, המספר הוא למעשה גבוה יותר, אומר ה'טיימס' והמשפחות עודכנו בהערכות האחרונות.

קציני צה"ל והגורמים האמונים על הסוגייה קבעו כי 32 מתוך 136 בני ערובה אינם עוד בן החיים - רובם נרצחו בבוקר שמחת תורה, לפי גורמי מודיעין ששוחחו עם העיתון.

מותם של בני הערובה נקבע כאמור על ידי הגורמים הרלוונטיים והמשפחות עודכנו בנושא. המספר הנ"ל - 32, הוא גבוה יותר ממה שפורסם בעבר באופן פומבי על ידי הממשלה אודות מותם של בני ערובה בשבי חמאס בעזה.

הפקידים ששוחחו עם ה'טיימס' אומרים כי הם בוחנים מידע מודיעיני נוסף שטרם אושר על מותם של עשרים בני ערובה נוספים.

צה"ל הגיב לידיעה של ה'ניו יורק טיימס' כי הוא "פורס את כל המשאבים הזמינים כדי לאתר ולשלוף מידע רב ככל האפשר על בני הערובה המוחזקים כיום בידי חמאס".

(צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

בימים אלו דנים הצדדים בעסקה חדשה לשחרור החטופים, כאשר ישראל העבירה את הסכמתה העקרונית לעסקה שתכלול עצירה ארוכה בלחימה של כ-45 ימים לפי ההערכות.

במקביל, בקבינט זעמו השבוע חברי הממשלה על התנאים של העסקה המוצעת. כך למשל השר יואב קיש, שקרא פרטים על העסקה עם החמאס בכלי התקשורת עוד בטרם הדיון בקבינט, זעם ואמר: "אם זה מה שאני שומע בתקשורת - לא אוכל לתמוך בעסקה כזו. עסקה שלא תכלול את כל החטופים יכולה לגרום לנו להפקיר את אלה שיישארו".

גם שר המשפטים יריב לוין הסכים ואמר: "יש דברים שאסור להסכים להם, זה צריך להגיע לדיון פה". שרת התחבורה מירי רגב גם הגיבה בכעס: "אחר כך אנחנו מקבלים את הדברים מוגמרים וצריכים להצביע בעד".

גם שר החוץ ישראל כץ תקף את הפרטים כפי שהובאו בהרחבה בכלי התקשורת בישראל ובעולם: "אסור לעשות עסקה בלי כל החיילים - זו חובתנו המוסרית".

השר אבי דיכטר הגיב בלעג מר להדלפות מישיבות הקבינט: "סינוואר מחכה ליום חמישי בלילה ולראשון בצהריים, ככה הוא יודע מה קורה בדיוק בממשלה ובקבינט".

חברי הקבינט הסכימו כמעט פה אחד להתנגד לעצירת הלחימה בעזה באופן סופי, אולם בכלי התקשורת בעולם מצטטים את החמאס שמציב את הדרישה הזו כתנאי לשחרור חטופים ואף דורש ערבויות בינלאומיות לעצירת הלחימה.

אנתוני בלינקן (צילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90)

בתוך כך, מזכיר המדינה אנתוני בלינקן צפוי להגיע מחר (רביעי) לישראל ולפגוש את ראש הממשלה ומקבילו שר החוץ כדי לדון בהמשך הלחימה ובניסיון לקדם את עסקת החטופים המתגבשת.

בימים האחרונים הצהיר ראש הממשלה מספר פעמים כי יתנגד לכל עסקה שתכלול שחרור של אלפי מחבלים, או תגרום לכך שישראל לא תשלים את משימתה בעזה - הבסת החמאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר