דאגה בישראל 

כאוס בסנאט סביב החבילה לישראל; הרפובליקנים הפילו את ההצעה

הסנאט לא הצליח גם הלילה להעביר חוק מימון עבור ישראל ואוקראינה לאחר שהרפובליקנים הפילו את החוק ולא נמצא הרוב הדרוש | מנהיג הרוב בסנאט, הדמוקרטי היהודי צ'אק שומר נתן לרפובליקנים זמן לחשוב על חלופה כדי לאפשר לחוק המימון לעבור - אבל גם זה לא עבד, לבינתיים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הקונגרס (צילום: shutterstock)

הצעת חוק מימון המלחמה לישראל ואוקראינה נפלה אמש (רביעי) בסנאט, לאחר שלא נמצא הרוב הדרוש כדי להעביר את החוק שיזמו הדמוקרטים.

אמש, העלו הדמוקרטים בראשות שומר הצעת חוק מימון עבור ישראל ואוקראינה, בשילוב עם חוק לחיזוק הגבולות בדרום המדינה לבקשתם של הרפובליקנים. על החוק עבדו הדמוקרטים במשך ארבעה חודשים בשיתוף פעולה של חלק מעמיתיהם, אך לבסוף החוק נפל במליאה ולא הושג רוב של 60 מתוך מאה הדרוש בכדי להעביר את החוק.

לדבריהם של הרפובליקנים החוק להגנת הגבולות לא היה מספק ולכן הם הצביעו נגד הצעת החוק, ממילא גם המימון עבור ישראל ואוקראינה לא עבר.

במהלך אמש, לאחר הפלת החוק, ניסה מנהיג הרוב הדמוקרטי להעביר הצעה חדשה שכללה רק סיוע לישראל ואוקראינה מבלי לכלול את ה"תפוח אדמה הלוהט" של הגנת הגבולות, אך הרפובליקנים לא הצליחו להסכים ביניהם גם על זה ולכן, בסביבות השעה 19:00 החליט שומר שלא להגיש את החוק ו"לתת לעמיתינו הרפובליקנים את הלילה להבין את עצמם".

המהלך הבא הצפוי של הדמוקרטים הוא להעביר חבילה לישראל על סך כ-14 מיליארד דולרים ולאוקראינה סיוע על סך 60 מיליארד עבור מלחמתה ברוסיה. בנוסף יוקצו עשרה מיליארד דולרים לסיוע הומניטרי באזורי סכסוך ברחבי העולם - כולל ברצועת עזה.

בכדי שהחוק יעבור יצטרכו הדמוקרטים להשיג 60 קולות, דבר שנראה כעת אפשרי אך לא מובטח, לאור הכאוס ששורר במפלגה הרפובליקנית. מספר סנאטורים מתנגדים לחוק גם במתכונתו החדשה וטוענים כי יש לאבטח קודם את הגבולות.

גם אם החוק יעבור, הוא יצטרך לקבל אישור בבית הנבחרים שם שולטים הרפובליקנים, ואשר חלק מהם מתנגדים באופן תקיף לשליחת סיוע נוסף לאוקראינה. חלק מהם אף איימו להפיל את היו"ר ג'ונסון אם יפעל להעברת החוק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות