עסקת החטופים 

גורמים בישראל: "הממשלה סגרה את הדלת לחמאס - אבל השאירה חלון פתוח"

גורמים בישראל ובארצות הברית מעריכים כי גם אם ישראל הביעה את סירובה להצעה של חמאס לעסקת חטופים, עדיין אין זה אומר שהיא שללה כניסה למשא ומתן | זה מה שמנסים לברר בישראל כדי לקבל החלטה (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הצלב האדום מעביר חטופים מעזה (פלאש 90)

בישראל מנסים להבין את מה שעומד מאחורי התשובה החצופה של חמאס למתווכים, ובעיקר אם תשובת חמאס היא המילה האחרונה או בסיס לכניסה למשא ומתן.

לפי גורמים ששוחחו עם עיתון ה'ניו יורק טיימס' - שמתבסס גם על דבריהם של חברי ממשלה, ישראל לא סגרה את האפשרות למשא ומתן מול חמאס גם אם התנאים שהציב בלתי מתקבלים על הדעת.

העיתון ציין כהוכחה את דבריו של השר מיקי זוהר בראיון ברדיו בו אמר כי "יש הסכמה בין חברי קואליציית הממשל, ובמיוחד בין חברי ממשלה בודדים, שאנחנו חייבים להחזיר את בני הערובה ולעשות עסקה", עם זאת הדגיש השר זוהר: "אבל לא בכל מחיר. להפסיק את המלחמה, למשל, הם לא יסכימו", הדגיש שר התרבות.

פרשנים רבים בישראל שמו לב שראש הממשלה נזהר במסיבת העיתונאים שלא לדחות באופן מפורש את התשובה של חמאס אם כי הוא קרא לה "מגוחכת".

לדברי ה'טיימס', ישראל עדיין השאירה "חלון פתוח". שני גורמים בכירים בממשל הישראלי ששוחחו עם העיתון אמרו כי ישראל בודקת בשלב זה אם תשובת חמאס היא נקודת פתיחה למשא ומתן או שמא עמדה עקרונית שלא יזוזו ממנה. אם האופציה השנייה היא הנכונה, הרי שלא קיימים סיכויים רבים לעסקה, מאחר וישראל לא תסכים לסיים את הלחימה.

האנליסט הפוליטי נדב שטראוכלר אמר על מסיבת העיתונאים של נתניהו כי "הדלת נסגרה, אבל החלון עדיין פתוח - לא עבור העסקה הזו, שהוא לא יכול היה לקבל, אלא עבור עסקה אחרת", אמר שטראוכלר.

כהוכחה נוספת ששני הצדדים עדיין מעוניינים במשא ומתן למרות הפערים, ה'טיימס' מדווח על הגעתה של משלחת חמאס לקהיר בראשות המחבל חליל אל-חיה, במקביל למשלחת ישראלית שהגיעה לבירה המצרית כדי לדון בפרטי המשא ומתן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר