מבוכה בגרמניה

אחרי הסערה, גרמניה טוענת: זה מה שגרם לדליפה הדרמטית של השיחה

שר ההגנה של גרמניה אמר היום כי השיחה בין הקצינים שדלפה ברוסיה התרחשה כתוצאה מטעות ב"ביטחון שדה" של אחד הקצינים שהשתתף בה | לטענתו מערכות התקשורת של גרמניה לא נפגעו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שר ההגנה של גרמניה (צילום: shutterstock)

שר ההגנה של גרמניה בוריס פיסטוריוס, אמר היום (שלישי) כי טעות של אחד הקצינים שהשתתף בשיחה באמצעות קו לא מאובטח היא שהביאה ליירוט השיחה על ידי רוסיה.

לדבריו רוסיה יירטה את השיחה באמצעות מה שמכונה "מעקב נרחב", אמר פיסטוריוס בשעה שהציג את המסקנות הראשוניות של החקירה שבוצעה בעקבות האירוע שהביך את הגרמנים.

"מערכות התקשורת שלנו לא נפגעו", אמר פיסטוריוס. "הסיבה שבכל זאת ניתן היה להקליט את הקריאה של חיל האוויר הייתה בגלל טעות מבצעית של אדם", הוסיף השר.

לפי תוצאות החקירה הראשוניות השיחה יורטה דרך משתתף מסינגפור ששהה באותה עת במדינה לרגל מופע אווירי. הרוסים שידעו על הימצאותם של קציני צבא אירופאים באזור, זיהו את ההזדמנות ואיתרו את השיחה שבוצעה כאמור באמצעות קו לא מאובטח.

"זו הייתה פגיעה מקרית במסגרת גישה רחבה ומפוזרת", אמר השר.

כזכור, ביום שבת פרסמו רשתות התקשורת המקורבות לשלטון ברוסיה שיחה בין קצינים גרמנים שעסקה באספקת טיל מתקדם לאוקראינה ובאופציה לשימוש בטילים על ידי האוקראינים לצורך הפצצת גשר קרים.

השיחה שארכה 38 דקות בין גנרל לויטננט אינגו גרהרץ לקצינים בכירים שתחת פיקודו, עסקה באספקת הטיל ״טאורוס״ לאוקראינה ועל הסיכויים של הטיל "להוריד" את גשר חצי האי קרים, המחבר בין רוסיה הריבונית לחצי האי שנכבש בכוח על ידי רוסיה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר