ברקע האיומים האיראנים 

ארה"ב: השמדנו בהצלחה מערכת הגנה אווירית של החות'ים 

פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית מודיע כי תקף מיוזמתו מטרות של החות'ים, בהם תחנת בקרה, כטבמי"ם וטילים מוכנים לשיגור, כמו גם מערכת הגנה אווירית של החות'ים התימנים (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פעילות פיקוד המרכז (צילום: סנטקום)

ארה"ב ממשיכה לפעול גם בימים אלו כנגד מטרות של המחבלים החות'ים בתימן, במאמץ משולב של כוחות הקואליציה להחליש את כוחה של השלוחה האיראנית ולמנוע מתקפות על ספינות מסחר בים סוף.

הבוקר (שלישי), מפרסם פיקוד המרכז - סנטקום, פעולות שביצע ביום אמש כנגד ארגון הטרור החות'ים הממומן על ידי איראן ופועל בשליחותו.

"בין השעות 12:15 ל - 14:40 (שעון צנעא) ב-8 באפריל, כוחות הפיקוד המרכזי של ארצות הברית (USCENTCOM) פעלו והשמידו בהצלחה מערכת הגנה אווירית עם שני טילים מוכנים לשיגור, תחנת בקרה קרקעית בשליטה החות'ים בתימן, ומערכת אווירית בלתי מאוישת אחת (כטב"מ י.ג) ששוגרה על ידי טרוריסטים חות'ים בגיבוי איראני מתימן מעל ים סוף", כותבים בצבא ארה"ב, ומקפידים להדגיש בהודעותיהם כי מדובר בשליחה איראנית.

"לא דווח על פציעות או נזק בספינות אמריקאיות, קואליציה או מסחריות. בנפרד, בסביבות השעה 8:00 בבוקר (שעון צנעא) ב-7 באפריל, שוגר טיל בליסטי נגד ספינות מאזור שבשליטת החות'ים בתימן לעבר מפרץ עדן, שם ליוותה ספינת קואליציה את M/V Hope Island, ספינת משא בהפעלת איטלקית, בבעלות בריטניה, איי מרשל", מתארים בפיקוד המרכז מתקפה שהתרחשה יום קודם.

"לא דווח על פציעות או נזק בספינות האמריקאיות, הקואליציה או המסחריות. זה היה שיגור הטיל החמישי שנצפה נגד ספינת הקואליציה הזו ו-M/V Hope Island."

בהודעה מדגישה ארה"ב כי "USCENTCOM מחויבת להגנה על חופש הניווט והפיכת המים הבינלאומיים לבטוחים ובטוחים יותר עבור ספינות קואליציה וכלי מסחר".

בימים אלו, צבא ארצות הברית הפרוס ברחבי המזרח התיכון נמצא בכוננות גבוהה לאור האיום האיראני המפורש לתקוף את ישראל, ודיווחי מודיעין מאמש מעידים על כך שאיראן צפויה לתקוף באמצעות אחת מכוחות הפרוקסי שלה הפרוסים באזור, דוגמת החותי'ם בתימן או המיליציות השיעיות הפרוסות ברחבי האזור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר