בהלה

החזרת מתפשטת בישיבות; עשרות בחורים נשלחו לבית

בהלה רבה תוקפת את עולם הישיבות, בעקבות התפשטות נגיף חדש, החזרת. בישיבת חברון כבר נתגלו תסמיני המחלה אצל שישה בחורים. בישיבת ´מעיינה של תורה´ גם אובחנו מספר בחורים עם הוירוס החדש. בשני הישיבות הוציאה הנהלת הישיבה מודעה הקוראת לכל החולים לעזוב לביתם. כל הפרטים (בריאות)

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

בהלה רבה תקפה השבוע את היכלי הישיבות, כאשר נודע על התפשטות של נגיף חדש, נגיף החזרת.

בישיבת חברון כבר נתגלו תסמיני המחלה אצל שישה בחורים ועוד מספר רב של בחורים פנו לבדיקות מחשש ששהו בקרבת החולים.

בישיבת 'מעיינה של תורה' גם אובחנו מספר בחורים עם הוירוס החדש, ובשני הישיבות הוציאה הנהלת הישיבה מודעה הקוראת לכל החולים או חוששים כי הם מתחילים ללקות בוירוס לעזוב מידית את היכל הישיבה ולפנות לקבלת חיסונים או אמצעי מנע אחר.

בשבוע שעבר אף דווח על ישיבת 'אור שמואל' בירושלים ששם כחמשה עשר בחורים מהישיבה לקו בוירוס הנ"ל.

מספר בחורים שפנו להגר"ש אויערבך לשואלו האם כיון שהם חשים בטוב אולי ישארו בישיבה ולא יטרחו ללכת לביתם, מרן הגר"ש אויערבך אמר להם בחומרה שביטולה זהו קיומה וכל זמן שקיים חשש להתפשטות הנגיף חובה עליהם להישמר ולהישאר בביתם!

בניגוד לשמועות שהבהילו את הציבור על כך שיש שהוירוס משפיע על הפוריות הד"ר הרט אומר היום שזהו סיבוך ממש נדיר של הוירוס ובעיקר צריך להיזהר עם החולה לוקה גם בדלקת ריאות.

תסמיני המחלה הם: ישנוניות, פרכוסים ואו נוקשות העורף במקרים אלו חובה לפנות מידית לביה"ח, אולם כל זמן שמדובר רק בחום גבוה מידי או נמוך מידי יש להישאר בבית ולהסתפק במשככי כאבים.

משרד הבריאות מציין שבשנה האחרונה קימת עליה תלולה של חולים בחזרת ומתחילת השנה נמצאו כ-102 חולים עליה של 400% ביחס לתקופה אשתקד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות