ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בדבריו

ראש הישיבה התייחס לרעידת האדמה בטורקיה: "חסר לנו יראת שמים" | בלעדי

ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, התייחס בשיעורו השבועי לאסון הנורא שהתרחש בטורקיה, והסביר לתלמידים: "בימים האחרונים הייתה פורענות גדולה, פורענות איומה מאד, זה קרה בגלל שחסר לנו ביראת שמיים | צפו בדבריו המלאים של ראש הישיבה • בלעדי (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ראש הישיבה בשיעור (צילום: ללא קרדיט)

ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, התייחס לאסון הנורא שהתרחש בטורקיה ובסוריה, ואמר: "רעידת אדמה בטורקיה נועדה בשבילנו - החרדים הבני תורה לעורר אותנו ליראת שמים ולימוד המוסר".

ראש הישיבה התייחס לנושא, מיד לאחר שיעורו השבועי אותו הוא נושא מדי שבוע לאברכים ולבחורים, כאשר הוא קורא לכולם להתחזק בעקבות האסון.

בפתח דבריו אמר ראש הישיבה: "יש גמרא אין פורענות באה לעולם אלא בשביל ישראל, כשיש בעולם פורענות, זה בשביל ישראל, ויש על זה פסוק, שנאמר: 'הכרתי גויים נשמו פינותם החרבתי חוצותם, אמרתי אך תיראי אותי תקחי מוסר, הכרתי גויים, נשמו פינותם, כל הפורענות בעולם זה בשביל 'תיראי אותי תקחי מוסר', להשפיע על עם ישראל, שיהיה יראת שמים ומוסר. תיראי אותי תקחי מוסר".

דבריו המלאים של ראש הישיבה

"גם בימים האחרונים הייתה פורענות, כידוע, פורענות גדולה, פורענות איומה מאד, והכל בידי שמים, זה 'באה לעולם בשביל ישראל', להשפיע עלינו! ומה המטרה? תיראי אותי תקחי מוסר, שני דברים, יראת שמים, ומוסר זה הנהגה מוסרית, הנהגה על פי היראה. שני דברים. מן השמים נותנים סיבה ליראת שמים, יש מצוה את השם אלוקיך תירא, זה מצוה דאורייתא, מצוה, יראת שמים, את השם אלוקיך תירא, בתורה יש הרבה פסוקים על יראת שמים, למען תלמד ליראה, ויראו, יש הרבה פסוקים על יראת שמים, אבל זה לא מספיק, יש גם פורענות בעולם בשביל יראת שמים".

"זאת אומרת, סימן, אם היה יראת שמים כמו שצריך מה הצורך בפורענות? יש יראת שמים! אלא זה סימן שחסר יראת שמים, כמה שיש – חסר עוד. יש רבינו יונה שיש הרבה מדרגות, זה מהמעלות העליונות יראת שמים והרבה מדרגות יש, כמה שיש – זה לא מספיק, ומן השמים רוצים, נותנים לנו, מה שאנחנו חייבים להוסיף יראת שמים אם אנחנו לא עושים את זה מעצמנו – מן השמים עושים חסד איתנו, לעורר אותנו, אתערותא דלעילא על יראת שמים".

"ועל איזה ציבור מכלל ישראל הפורענות משפיעה? על איזה ציבור? אלו שאין להם יראת שמים ואין להם אמונה מה זה משפיע עליהם? הרי הם אין להם, אין להם יראת שמים בכלל והם לא רואים בזה את ההשגחה, אלא המטרה זה בשבילנו, שאנחנו מאמינים בני מאמינים, ויש לנו יראת שמים אבל זה לא מספיק, חייבים יותר, ואנחנו לא עושים את זה מעצמנו אז מן השמים נותנים לנו סייעתא דשמיא מיוחדת להוסיף יראת שמים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר