עצרו את ה'סדר' | התפללו

פונה לבית החולים: החמרה במצבו של ראש הישיבה הגרמ"ה הירש

לפני מספר שבועות דווח כי ראש הישיבה וחבר 'המועצת', חלה במחלה האיומה, רה"י החל לעבור סדרת טיפולים, אך הערב חלה הדרדרות במצבו והוא פונה להמשך טיפול בבית החולים (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי משה הלל הירש (צילום: מוטי גרין)

הדרדרות במצבו הרפואי: ראש ישיבת סלבודקה וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה, הגאון רבי משה הלל הירש, פונה הערב (ראשון) למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים.

ראש הישיבה שחלה במחלה האיומה, הרגיש לא בטוב הבוקר - והיה עם חום גבוה, ראש הישיבה נשאר על פי עצת הרופאים למנוחה בביתו.

לקראת ערב, הרופאים שהגיעו לביתו הבחינו בהחמרה במצבו והורו לבני הבית, כי עליו לעבור בדחיפות למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק.

הידיעה על ההחמרה במצבו של ראש הישיבה פשטה כאש בשדה קוצים ובישיבת סלבודקה ובישיבות נוספות אחרות, עצרו את 'סדר שלישי' והחלו לקרוא תהילים לרפואתו של ראש הישיבה - שרבים צריכים לו.

הציבור נקרא לעורר רחמי שמיים ולהרבות בתפילה עבור ראש הישיבה הגאון רבי משה הלל בן מינדל לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.

כזכור, לפני מספר שבועות פורסם ב'כיכר השבת' על המחלה, ומביתו של הרב נמסר כי "מדובר בעניין רפואי לא היסטרי. בעצת הרופאים ראש הישיבה יעבור הליך רפואי בשבועות הקרובים ובס"ד ישוב לאיתנו".

ראש הישיבה נחשב לאחת הדמויות הכי נערצות כיום בעולם הישיבות, ובשנים האחרונות הוא נהפך לכתובת עבור כל ראשי הישיבות, כאשר במקרים רבים, הוא זה שמכריע בסוגיות של "פיקוח נפש" בעולם הישיבות וכן בסמינרים.

לפני כעשר שנים, החליטו מרנן הגר"ח קנייבסקי והגראי"ל שטיינמן זצוק"ל למנות אותו כחבר מועצת גדולי התורה וכאחראי על תחום הישיבות.

ראש הישיבה שנולד וגדל בארצות הברית נחשב לאדם "פתוח" וזאת למרות שהוא עומד בראשות ישיבת סלבודקא שנחשבת ישיבה "פרומרית" והוא מקובל על כל חלקי הציבור הליטאי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות