"שלא יקבלו את הבנים שלנו"

הראש"ל בשיחה לבני ישיבות קטנות: "לכו לישיבות ספרדיות, אין לכם מה לחפש ב'פוניבז'"

הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, מסר שיחה לתלמידי ישיבות קטנות וקרא להם שלא לחפש ללכת ללמוד דווקא בישיבות גדולות של בני הציבור האשכנזי: "ישיבת 'פורת יוסף' בעיר העתיקה, ישיבה נפלאה. לא צריכים לחפש דווקא פוניבז'" | צפו בדברים (עולם הישיבות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(ללא קרדיט)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף מסר הבוקר (שלישי), לקראת חג השבועות - חג מתן תורה, שיחה לתלמידי ישיבות קטנות וקרא להם שלא לחפש ללכת ללמוד דווקא בישיבות גדולות של בני הציבור האשכנזי: "הם לוקחים את כל העילויים שלנו, בשביל מה? תרימו את הישיבות הספרדיות". צפו בדברים

"אני עד היום", סיפר הראש"ל לתלמידי הישיבה: "בגיל שלנו, זוכר מה למדתי בישיבת 'פורת יוסף', בקטמון, עד היום אני רואה סוגיות וזוכר את השיעור הכללי שמסר הרב עדני או חכם שלום, זוכרים את זה כל החיים, את הגמרות שלמדנו בישיבה קטנה ובישיבה גדולה זוכרים עד היום, מה שלמדנו בכולל - פחות זוכרים. תנצלו את החיים שלכם".

הגר"י יוסף פנה לבחורים: "אתם הולכים עכשיו לישיבות גדולות, צריכים לחפש ישיבה הכי טובה שיש, לא להתפשר, לברר טוב טוב על הישיבות.

"בזמננו לא היו הרבה ישיבות ספרדיות, הרב (מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. י-כ) שלח אותנו ללמוד בישיבה קטנה ב'פורת יוסף', בישיבה גדולה לא היה מבחר של ישיבות והלכנו ל'חברון', אחים שלי גם כן למדו ב'חברון', לא היו ישיבות ספרדיות. היום ב"ה קמו ישיבות ספרדיות טובות ונפלאות.

"לשם דוגמא אגיד, ישיבת 'פורת יוסף' בעיר העתיקה, ישיבה נפלאה. לא צריכים לחפש דווקא פוניבז' או סלבודקה, ישיבות מצויינות, אבל למה צריך? יש לנו ישיבות שלנו הספרדיות, תחזקו את הישיבות שלנו".

הראשון לציון הוסיף והסביר: "הלוואי והאשכנזים לא יקבלו את הבנים שלנו. מה קורה? הם לוקחים את כל העילויים שלנו, בשביל מה? תרימו את הישיבות הספרדיות. תלכו לישיבות ספרדיות טובות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר