מה רה"י בירך את החתן?

האדמו"ר מגור יצא מגדרו לכבד את ראש הישיבה בשבע ברכות | 'כיכר' עם השיחה המלאה 

ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי השתתף אמש בשמחת השבע ברכות לנכדת מרן האדמו"ר מגור | מה השיב הרבי למחאת ראש הישיבה על הליווי, מה ראש הישיבה סיפר לרבי על ילדי החסידות והיכן יש שפת אמת מיוחד יותר, בקדשים או במועד? • השיחה המלאה (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגרב"ד פוברסקי והאדמו"ר מגור, אמש בשבע ברכות

בשמחת השבע ברכות לנכדת האדמו"ר מגור שנערכה אמש (ראשון) באולמי 'בית מלכה' בירושלים, השתתף ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי, שהטריח עצמו במיוחד מבני ברק לירושלים כדי להשתתף בשמחת השבע ברכות, לאחר שנמנע ממנו להשתתף בחתונה בשבוע שעבר.

בכניסתו של ראש הישיבה לאולם, קם האדמו"ר מגור מלוא קומתו לכבוד ראש הישיבה וכיבדו בכבוד גדול וחריג.

ראש הישיבה סיפר לרבי, שהיו אצלו ילדים שנבחנו על מאות דפים והוסיף: "זה ממש קידוש ה', כתוב מפי עוללים ויונקים יסדת עוז, תורה של תשב"ר היא משביתה אויב ומתנקם".

עוד אמר ראש הישיבה: "תורה של תשב"ר עליה העולם עומד והטעם כי הקב"ה חותמו אמת, היא התורה הקדושה ותשב"ר הלומדים תורה שבכתב תורתם היא תורת אמת, כי בתורה שבכתב אין בה מחלוקת, והיא אמת מזוקקת וממילא היא מעמידה את העולם".

הרבי הודה לראש הישיבה שמפנה מזמנו עבור המבחנים וביקש ברכה לחתן. ראש הישיבה בירך את החתן וציין כי העיקר הוא לדעת טוב ללמוד.

ראש הישיבה במסירת שיעור לתלמידים מובחרים, השבוע

ראש הישיבה אמר: "רבי מנחם זמבא (ת"ח חסיד גור שנרצח בשואה. ח"ב) ידע טוב ללמוד, השפת אמת על קדשים הוא ספר מיוחד".

האדמו"ר מגור הוסיף לדברי ראש הישיבה ואמר: "גם על מועד הוא מיוחד ממש". וראש הישיבה השיב: "אני לומד בעיקר שפת אמת על קדשים".

ראש הישיבה הפטיר בבת שחוק כי יש לשמח את החתן והרבי מגור הורה לשורר ניגוני שמחה ומזג כוס של ברכה לראש הישיבה.

בצאת ראש הישיבה ביקש הרבי ללוותו ולמחאת ראש הישיבה השיב: "זו מצווה שלי ללוות תלמידי חכמים", ואיחל מזל טוב לרגל שמחת נישואי נכדת ראש הישיבה מחר בבני ברק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר