פרסום ראשון

מפוניבז' לגרודנא - דרך סלבודקא: המינוי החדש של בן הנשיא

רגע לפני תחילת 'זמן אלול', הבחורים התבשרו על מינו חדש: בישיבה בה מכהנים שני ראשי ישיבה - חברי 'מועצת', יחל ללמד מהזמן הקרוב, בנו של נשיא הישיבה הגר"א כהנמן | בשל המינוי החדש וריבוי כמות הבחורים בישיבה, הוחלט בישיבה על פיצול שיעור ב' ל-2 שיעורים כשהר"מ החדש ימסור את השיעור היומי למחצית מתלמידי שיעור ב' (עולם הישיבות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
חזרה ללימודים בישיבת גרודנא באר יעקב (צילום: שוקי לרר)

פרסום ראשון: הרה"ג רבי משה כהנמן, בנו של נשיא ישיבת פוניבז' הגאון רבי אליעזר כהנמן - מונה לכהן כר"מ בישיבת גרודנא באר יעקב, העומדת בראשותם של חברי מועצת גדולי התורה הגאון רבי צבי דרבקין והגאון רבי יצחק הקר.

הגר"מ כהנמן ימסור את השיעור היומי לתלמידי שיעור ב' בישיבה. ל'כיכר השבת' נודע, כי בשל ריבוי הבחורים בישיבה הוחלט לראשונה לפצל את שיעור ב' בישיבה לשני שיעורים, מהלך שיצר את הצורך במינוי ר"מ חדש לישיבה.

בישיבת גרודנא באר יעקב מברכים על המינוי של הגר"מ לר"מ בישיבה. תלמיד בישיבה ששוחח עם כתב 'כיכר השבת' אומר לנו: "לא כל תלמיד חכם יכול לשמש כר"מ בישיבה. סגנון הלימוד בישיבה הוא פוניבז'אי ועמוק ור' מוישה, כבוגר פוניבז' המכיר את סגנונות הלימוד בישיבה פשוט תפור לתפקיד".

הרב משה כהנמן (43) למד בישיבת פוניבז' העומדת בנשיאות אביו והיה נחשב לתלמידם חביבם של ראשי הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל ויבדלחט"א הגרב"ד.

הוא נישא לביתו של הגאון רבי שמואל זקס - מראשי ישיבת סלבודקא ובנו של הגאון רבי עמרם זקס זצוק"ל.

לאחר נישואיו למד בכולל פוניבז' בגבעת הישיבה, שם למד בחברותא עם הגר"י ברמן עד שהאחרון מונה לכהן כר"מ בישיבת 'עטרת שלמה' - סוקוצקין. בשנים האחרונות התבקש הגר"מ למסור שיעורים לקבוצת המחוננים של ישיבות רש"י, תפקיד בו נשא עד לסוף זמן קית האחרון לפני כשבועיים וחצי.

הגר"מ אף לומד בחברותא עם ראש ישיבת סלבודקא הגאון רבי דב לנדו, ואף השתתף עם הגרי"ש מלר המכהן כר"מ בישיבת פוניבז' את השיעורים היומיים שנמסרו לתלמידי הישיבה.

ישיבת 'גרודנא' בבאר יעקב היא חלק ממוסדות 'פוניבז' ומי שהקים את הישיבה הוא לא אחר מהגרי"ש כהנמן זצוק"ל - הרב מפוניבז'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר