ליבי ליבי על חלליהם

ראש הישיבה פרץ בבכי: "איך אפשר לקבל זאת בשוויון נפש?"

ראש ישיבת עטרת שלמה מסר אמש שיעור לבחורים, ובסיום מסר שיחה קצרה, בה הוא התפרק מבכי על הטבח הנוראי שקרה בבוקר שמחת תורה בדרום | צפו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ח פיינשטיין (צילום: חנוך מרצנט)

בחורי ישיבת עטרת שלמה בראשון לציון, חזרו בתחילת השבוע לספסל הלימודים, כפי הוראת גדולי ישראל בשל המלחמה שפרצה. בשיחה שמסר ראש הישיבה, הגאון רבי חיים פיינשטיין, הוא התפרק ופרץ בבכי על הטבח הנוראי בשמחת תורה.

בפתח דבריו אמר ראש הישיבה בדמעות: "כל אחד ואחד, אוי, חייב להצטער על כל נפש ונפש, צריכים לשאת בעול עם הציבור".

ראש הישיבה פורץ בבכי (צילום: חנוך מרצנט)

עוד אמר ראש הישיבה: "קל וחומר על כל כך הרבה רבים מאחינו בני ישראל שנטבחו באכזריות נוראה, ועל כל אלו שנפצעו רחמנא ליצלן ומתייסרים בייסורים נוראים, אסור להתנער ממידת האכזריות".

"אני תמה", הוסיף ראש הישיבה, "על קהות החושים, איך נפש יהודי יכולה לקבל את השמועות האלו בשוויון נפש, איך יכול להיות שאנחנו לא מתייסרים על כל השבויים והנעדרים, ליבי ליבי על חלליהם וצריך להתפלל בחוזקה".

"התפילה", הורה ראש הישיבה לבחורים, "צריכה להיות תפילה אמיתית, לשפוך שיח מעומק הלב, שיהיה שמירה והצלה על כל יושבי ארץ הקודש ועל אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשביה ועל חולי עמך בית ישראל. המקום ירחם עליהם ויוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאורה ומשיעבוד לגאולה השתא בעגלא ובזמן קריב ונאמר אמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות