תיעוד מההלוויה

"מזל טוב" | רגע הכתרת הגרב"צ אזרחי על מקום אביו • צפו

בפתח הלווית ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי זצ"ל, הוקראה צוואתו על ידי משגיח הישיבה, שהכתיר את בנו יחידו לעמוד במקום אביו בראשות הישיבה ובשאר מפעלותיו | תיעוד (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי בן ציון אזרחי, בהלוויה (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

עם תחילת הלווית ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל ביום שישי, משגיח הישיבה, הגאון רבי יצחק לוקסנברג, הכתיר את בנו יחידו של ראש הישיבה, הגאון רבי ציון שיבל"א, שימלא את מקומו.

בפתח דבריו אמר: "צוואת ראש הישיבה זצוק"ל בעל ברכת מרדכי, שזכה לקיים את מאמר מרן המשגיח "יהיה ברכה", ברכה עצומה של חידושי תורה, של ספרים, של תלמידים של אש תורה, והוא מבקש בצוואתו, שבנו, הגאון רבי ציון ימלא את מקומו בראשות הישיבה וימשיך את דרכו בכל מפעלותיו הקדושים".

הקראת הצוואה | צפו (צילום: דביר)

לאחר מכן הוסיף הרב לוקסנברג, "הקב"ה יעזור שתתקיים תפילת החתם הסופר - יהי רצון שלא יבש המעיין ולא יקצץ האילן פרי עץ חיים עד עולם, הקב"ה יחזקהו ויאמצהו, כמו שכתבו בצוואה, שהוא מבין את דרכיו ושיטותיו את דרך מרן הסלבודקא, ליתן למי שאין לו טעם בשר ויין, בדרכו של אברהם לייצר לו את הכלים הדרושים לכך, לבאר הזו שחפורה שרים, היא גדלה עדרים עדרים של תלמידי חכמים, שיודעים להבעיר את אש התורה. מזל טוב".

לסיום הוסיף: "הקב"ה יתן לו סייעתא דשמיא וכוחות והישיבה תמשיך לשגשג ועכשיו יהיה לנו אב בשמיים, הוא נפטר ביארצייט של רחל אמנו, ורחל מבכה על בניה, אנחנו צריכים תפילות הראש ישיבה, עמוד לפני כיסא הכבוד ותתפלל על הבנים, יש הבטחה ושבו בנים - תקיים לנו את ההבטחה" וסיים ב"בלע המוות לנצח ונאמר אמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר