"שנת פטירת אותו צדיק"

גדולי ישראל: "במיוחד השנה, ראוי להוסיף עוד ועוד בלימוד התורה"

גדולי ישראל הליטאיים יצאו הבוקר במכתב חריג, עליו גם חתום המשגיח הגר"ד סגל, ובו עולה דרישה לציבור להרבות בלימוד תורה בימי החנוכה, במיוחד שכעת הם ימי מלחמה ושנת פטירתו של מרן רה"י רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל | המכתב המלא (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גדולי ישראל חותמים על מכתב (צילום: ארכיון כיכר השבת)

במכתב שיצא הבוקר (שלישי) מאת גדולי ישראל, נכתב כי יש להמשיך את מורשתו של מרן הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל לחזק את לימוד התורה בחנוכה ולא להרפות חלילה, ובפרט כעת - שזה זמן מלחמה.

על המכתב חתום הגר"ד לנדו, כל חברי מועצת גדולי התורה, ובאופן חריג אף המשגיח הגר"ד סגל הצטרף וחתם וכן חתנו של הגרי"ג, הגאון רבי דוד לוי.

המכתב המלא

הנה מתקרבים ובאים ימי החנוכה, שכידוע בימים האלו הייתה סייעתא דשמיא מיוחדת שנתבטלה הגזירה, וזכו לעסוק בתורה ולקיים מצוות, בזכות שמסרו את נפשם. והנה אנו בתוך שנת האבל על רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין זללה"ה אשר מסר נפשו על חיזוק לימוד התורה בימי החנוכה, שכידוע הוא זמן רפיון, למרות שבימים אלו יש חיוב יותר גדול לעסוק בתורה כפי שהביא רבינו זיע"א במכתבו את דברי הרמח"ל "שכל תיקון שנתקן ואור גדול שהאיר בזמן מהזמנים, בשוב תקופת הזמן ההוא יאיר אור מעין האור הראשון, ותחודש תולדת התיקון ההוא במי שקיבלו" ואם כן בחנוכה חוזרת ההשפעה של תורה ומצוות, והוא זמן המסוגל יותר מכל השנה להצלחה בתורה וגם לקיום המצוות בשלמות. ויש בו חיוב גדול לעסוק בתורה.

לכן ראוי מאוד, במיוחד השנה, שנת פטירתו של אותו צדיק זיע"א, ובמיוחד בעת הזו שהיא עת מלחמה, להרבות בתורה, וחבל על כל רגע שמפסידים מתורה בימים אלו. ומן הראוי להוסיף עוד ועוד בלימוד התורה בימי החנוכה, בהוספת סדרי לימוד בישיבות, בכוללים וביחידים, וח"ו שלא יהיה רפיון בלימוד התורה בימים האלו.

וכפי שכתב מרן זיע"א במכתבו בשנה שעברה, שפשוט שאין לבטל את הזמן בימים אלו באירועים שאין ראוי לבן תורה להשתתף בהם. ואנו מקווים שבמוסדות התורה ימשיכו בעסק התורה כמו שצריך, ויתחזקו בסדרי לימוד מיוחדים.

ומי שהוא בר דעת וחכם יבין כמה יכול להגיע לדבקות בתורה בימים אלו, כפי שכתב השל"ה הקדוש כי "הימים הקדושים האלו ראויים ביותר להתמדת התורה מבשאר ימים". וזכות זו תעמוד לנו להגנה על כל עם ישראל, ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר