הגיע למסור שיעור ראשון

"לאוירו, לאוירו" | כך התקבל ראש הישיבה החדש ב'בית מתתיהו' • צפו

במלאות השבעה לפטירתו של מייסד וראש ישיבת בית מתתיהו, הגאון רבי ברוך ויסבקר זצ"ל, הגיע היום בנו ממלא מקומו, למסור שיעור כללי ראשון כראש ישיבה, כך קיבלו אותו הבחורים • צפו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

ככלות השבעה לפטירתו של ראש הישיבה הנערץ, הגאון רבי ברוך ויסבקר זצ"ל, ששימש עשרות שנים כראש ישיבת בית מתתיהו בבני ברק עד לפטירתו בשבוע שעבר, הגיע היום (שני) בנו וממלא מקומו להתיישב על כסא אביו ומסר שיעור כללי ראשון בהיכל הישיבה.

כאשר עלה ראש הישיבה החדש, הגאון רבי צבי ויסבקר, כדי למסור את השיעור, פצחו בני הישיבה בספונטניות בשירת "לאור ניסע ונלך, עד כי לבדו ימלוך מלך", שיר שכזכור חובר לכבודו של מרן שר התורה הר"ח קנייבסקי זצוק"ל.

קבלת הפנים לרבי צבי ויסבקר, היום ב'בית מתתיהו'

הגאון רבי צבי ויסבקר, הוא בנו הגדול של הגר"ב זצ"ל (לפניו, יש את אחותו הנשואה לראש ישיבת חמד. ח"ב), ובישיבה מספרים היום ל'כיכר השבת' כי "הוא הכי מזכיר את אביו, בקשר הרציף עם הבחורים והתחושה האבהית והחמה שהוא מעניק לכל הבחורים".

ראש הישיבה, גדל בירושלים, בעת שאביו הגדול כיהן כר"מ בישיבת קול תורה בשכונת בית וגן, שם הוא גם למד, כאשר בהמשך הוא עבר ללמוד בישיבת פוניבז'.

עם ייסוד ישיבת בית מתתיהו, הוא עבר לחבוש את ספסלי הישיבה ומיומו הראשון בישיבה ועד היום, הוא לא פספס אף שיעור כללי של אביו בישיבה.

ראש הישיבה רושם הערות בשיעור כללי של אביו זצ"ל (צילום: שוקי לרר)

כשהגיע לפרקו, הוא נישא לבתו של הדיין הבכיר הגרז"נ גולדברג וקבע את מקום מושבו בירושלים, כאשר מספר שנים לאחר חתונתו, הוא מונה לכהן כר"מ ב'בית מתתיהו' ולפני מספר חודשים, הוא כבר מונה להחליף את אביו במסירת השיעורים בישיבה.

והבוקר, כאמור, הפך סופית ל'ממשיך' כשמסר את השיעור כללי במקומו של אביו זצ"ל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר