כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
זינגער בכיכר

המחאה המוזיקלית שהובילה להישג מהיר והלהיט שכבש

'זינגער בכיכר': כל הנייעס החמים של המוזיקה היהודית במקום אחד. תיעודים חמים ממיטב אירועי השבוע של הזמרים והמוזיקאים ברחבי העולם היהודי (זינגער)

זינגער | כיכר השבת |
(סטודיו כיכר)

השבוע התקיים בתל אביב מופע אחדות ענק בו אירח הזמר והגיטריסט ברק גרוסברג את הזמר וה'אויף שימחעס' ישי לפידות, כוכב הרשת והזמר שוקי סלומון שביצע את "שיר הביטחון" יחד עם עמירן דביר וגרוסברג, עדי רן, אורי אלטבוים, דן שפירא, צבי גרינהיים וחיים נחמן לכבוד יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש.

בקהל הורגשה היטב תחושת האחדות הענקית כאשר התקבצו באולם יחד יהודים מכל הסגנונות.

(אליאב שלום)

לכבוד חג הפסח, ביצוע משותף שמתפרסם לראשונה של הזמר והיוצר יונתן רזאל עם את הזמר והיוצר מאיר חג'בי, לביצוע של להיט הענק שלו "והיא שעמדה". הביצוע נערך במופע פרטי שערכו השניים למשפחות הרוגי אסון מירון. 'זינגער' לא רוצה לסכסך אבל רק מזכיר שחג'בי התימני אוכל (כמעט) הכל בפסח כך שזה לא חכמה לשיר בהתלהבות גדולה כל כך "והקב"ה מצילנו מידם". 'זינגער' עצמו השנה מקפיד גם על קילוף המצות והוא עדיין עסוק בקילוף מצת הכזית של "מוציא מצה".

הזמר אייל טויטו תועד בשירה סוחפת גם הוא, כמה מפתיע, ללהיט של רזאל 'והיא שעמדה' במעמד הכנה לליל הסדר בהיכל התרבות ברחובות כשהוא מלווה בתזמורתו של בני לאופר. 'זינגער' מתנחם בעובדה ששבוע הבא השיר יצא לחופשה עד לשנה הבאה ושהוא יכול להאזין לטויטו שר את 'חלומות' הלהיט החדש שלו.

כוכב הפופ החרדי, מרדכי שפירא, תועד מקפיץ את הקהל לצלילי הלהיט של השנה - 'לחי עולמים' שהלחין מאט דאב, בבנייני האומה בירושלים. ל'זינגער' נודע, כי הזמר המצליח תרם בחינם עשרות כרטיסים עבור עשרות ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מעמותת 'חיינו', ושימח ועודד כל אחד ואחד באופן אישי מאחורי הקלעים. 'זינגער' כבר צופה שהלהיט ייכנס השנה בשמחת תורה אפילו לבתי הכנסת וכבר מתאמן על שירת הפזמון. לא ברור אם יש קשר, אבל אשתו של 'זינגער' נצפתה השבוע קונה אטמי אזניים משובחים בבית המרקחת.

(מעוז עבדי)

גדול הזמר החסידי מוטי שטיינמץ, תועד בשירה מרגשת באירוע הכנה לליל הסדר לבחורי ישיבות בהיכל התרבות בצפת, לאחר מכן הופיע גם הזמר הצעיר יוסי רוטנר.

הזמר והמלחין החסידי בנצי שטיין, תועד מלהיב את ההמונים במעמד לכבודה של תורה - 'כתבם' ל-1,500 כותבי חבורות בביתר עילית בארגונו של סגן ראש העיר דודי זלץ מ'דגל התורה'.

(שלמה בינה)

מחאת יחיד: יועץ התקשורת ישראל מאיר שמע את השיר של הזמר מוטי ויזל ומקהלת 'מלכות': 'קדש ורחץ', והתיישב על הפסנתר כדי לשלוח למבצע מחאה מוזיקלית על כך שהשיר ברובו באידיש - ויזל קיבל את המחאה וביצע השבוע לראשונה את השיר בעברית.

המילים הן: "פסח ליל הסדר, אבא חוזר מהתפילה. הוא לובש את הקיטל מקדש על היין ובעיניו דמעה. השכינה הקדושה

עם פמליה של מעלה וכל המלאכים

מצטרפים אל שולחן הסדר של בני המלכים, ואומרים: 'קדש ורחץ...'".

'זינגער' רגיל למחות גם ללא שום תוצאה, הוא עד היום מוחה על הביצוע של "עלה קטן" בעברית ומצפה לגרסה באידיש של הלהיט.

המחאה המאירית
התגובה הויזלית

המוזיקאי הבינלאומי 'מתיסיהו' והזמר טל ועקנין תועדו בחזרות אחרונות לשיר 'ירושלים' אחד הלהיטים הגדולים של מתיסיהו עוד בימיו כחבדניק נלהב. החזרה בוצעה לקראת המופע הענק שלהם ביוון. 'זינגער' שכבר מזמן לא שמע ממתיסיהו תוהה אם נראה פה שיתוף פעולה גם אולפני.

'זינגער' מאחל לכל בית ישראל מועדים לשמחה וחג פסח כשר ושמח.

הגשה: נתנאל לייפר, שותף מפיק: איציק אוחנה

  • 'זינגער בכיכר' עם כל חדשות המוזיקה, אייטמונים, קטעים מהופעות, להיטים שבדרך וכל מה שמוזיקלי. אז אם יש לכם חומר רלוונטי, 'זינגער' מחכה לכם - nl@kikar.co.il או בוואטסאפ: כאן

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר