צפו ב'המבקר'

אלי קליין: "אני לא יכול פתאום לעשות סלסול של שמילי אונגר"

המלחין והמעבד אלי קליין בראיון באולפן 'כיכר השבת' לרגל השקת אלבומו החדש "שירים שכתבתי". קליין מבכירי המעבדים במוזיקה החסידית, מספר על תהליך היצירה ועל ההחלטה להוציא אלבום משלו (המבקר)

נתנאל לייפר | כיכר השבת |

המלחין והמעבד אלי קליין, הוא מבכירי המעבדים במוזיקה החסידית והיהודית. כבר יותר מעשור שהוא מעבד לצדו של שותפו איצי ברי למיטב אמני המוזיקה החסידית והיהודית, אך גם מלחין וכותב מאות שירים בעצמו.

אלבומו החדש "שירים שכתבתי", מאגד כמה מהלחנים היותר מוכרים שלו כשלראשונה הוא ניצב בקדמת הבמה גם כזמר שמבצע את השירים, "אני שר המון באולפן, כל יום אני מקליט שירה לקולות או לשירת גייד של הלחנים שלי. לא עשיתי שום דבר חדש באלבום הזה מלבד העובדה שהבשיל אצלי המקום גם להוציא את השירה החוצה". הוא מסביר כי בדרך כלל כשהוא שר הוא צריך להקפיד הרבה פחות על התוצאה הסופית כיוון שהיא אינה מיועדת לפרסום, "פה הקלטתי לפעמים שירה ארבעה פעמים כי זה יוצא החוצה וחשוב לי שזה יהיה נכון ומתאים ובסגנון שלי, אני לא יכול לשיר בסגנון שהוא לא שלי".

קליין מספר על תגובות רבות של אנשים שלא ידעו שאלו שירים שהוא הלחין, "בחלק מהשירים אפילו לא היה כתוב השם האמיתי שלי בעת שהם יצאו. האלבום החדש נותן לשירים הגדולים שלי בית ומקום ומשייך אותם אליי".

קליין מספר על תהליך העבודה, "מהרגע שהחלטתי להוציא את האלבום, רוב העבודה הייתה על בחירת השירים אך ההקלטות עצמן נעשו מהר מאד".

לדבריו, האלבום יהיה סוג של מבחן גם כלכלי האם יש היתכנות ליצירת אלבומים נוספים מסוג זה, "אני כבר יכול לומר על פי המכירות באתר עד כה שכן יש התכנות כלכלית לאלבומים כאלה".

הוא חושף כי החל בעבודה משותפת עם איצי ברי על יצירת חומרים לאלבום מקורי משותף לשניהם בו יארחו את מיטב האמנים לצדם.

צפו בראיון המלא:

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות