כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
השר לשעבר בריאיון סוער

הרב יעקב אביטן: כהנא רוצה למנות ''נביאי בעל'

הסנכנה ברפורמות השר מתן כהנא; חוק הגיור ורפורמת הכשרות; החרם של הראשון לציון; שינוי שיטת בחירת הרבנים וחשבון הנפש • השר לשעבר הרב יעקב אביטן בריאיון סוער לישי כהן באולפן 'כיכר השבת' (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(מפיק: איציק אוחנה. ניהול אולפן: מולי הרשקוביץ)

הרב יעקב אביטן, השר לשירותי דת לשעבר, התארח לריאיון סוער באולפן 'כיכר השבת' ויצא להתקפה חריפה נגד רפורמות הדת של ממשלת בנט-לפיד בהובלת השר לשירותי דת, מתן כהנא. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

לדבריו: "הממשלה הזאת הוקמה כדי למחוק את הזהות היהודית של מדינת ישראל. הם מוחקים את הזהות היהודית במדינת ישראל, הם עוקרים את הנשמה היהודית. מחקו את הרבנות הראשית".

אביטן התייחס לשינוי שיטת בחירת הרבנים הראשיים ואמר: "עכשיו הם רוצים לבחור כנראה איזה שני רבנים ראשיים לישראל שלא יהיה להם מה לעשות, זאת אומרת אין רבנות ראשית אז אנחנו נלך אחרי הרבנים שלנו".

הרב יעקב אביטן בריאיון לישי כהן

השר לשעבר הדגיש: "אנחנו רואים את הראשון לציון, מהתחלה הוא צדק. הרי מה קרה? בפגישה הראשונה של השר כהנא עם הרב הראשי, מה קרה שם? הוא אמר להם 'החלטתי מה אני עושה, תרצו - תקבלו', אחר כך שואלים למה לא נפגש ולא מדבר איתו, אתם אמרתם לו מה הולך להיות. הראשל"צ צדק לאורך כל הדרך, הוא אמר שהולכים לפגוע בתורה וברבנות ואין עם מי להיפגש ולשתף פעולה".

אביטן חזר להתייחס לבחירת הרבנים הראשיים החדשים ואמר: "אני אומר שאלה הולכים להביא לכאן את 'נביאי הבעל', חוזרים לימי בית שני שכוהנים קנו כהונה בכסף, מה שהולך להיות כאן - במקום לאחד את העם, הם הולכים לקרוע ולפלג את העם ל-2 מחנות. יש גבול, בואו תלכו עם רוב ישראל".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר