ריאיון באולפן | צפו

ח"כ מירב כהן: "מגנה כל אמירה פוגענית נגד המגזר החרדי"

ההתנגדות לתקציב המדינה; התקציבים לחינוך החרדי; המסמך שחשף שממשלת בנט-לפיד הציעו תקציבים לפרוש ואייכלר; ההסתה נגד החרדים; רפורמת המשפט והמאבק בחריש | ח"כ מירב כהן בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר' (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום ועריכה: אלעד זהבי)

לקראת אישור תקציב המדינה הערב (שלישי), ח"כ מירב כהן (יש עתיד), השרה לשוויון חברתי לשעבר, התארחה לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והסבירה את ההתנגדות שלה לתקציב המדינה ולתקציבים שיועברו לחינוך החרדי. וגם: תמונת מצב מהשיחות בבית הנשיא על רפורמת המשפט והדרישה ש'יש עתיד' תעזוב את השיחות. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה הסבירה ח"כ כהן את ההתנגדות שלה לתקציב המדינה: "אין בו שום בשורות חברתיות, לא לזקנים, לא לחולים הסיעודיים, לא לשורדי השואה ולא לנשים מוכות. יש בו הרבה כספים לציבורים סקטוריאליים, שלצערי דווקא פוגעים בסולדריות שלנו כחברה".

כהן מתייחסת למסמך משרד האוצר מימי ממשלת בנט-לפיד, מסמך שחשף שהקואליציה דאז הציעה לחברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר בתמורה שייעדרו מההצבעה: "אני בעד לשבת בממשלה עם החרדים, זה החזון, צריך להשקיע בחברה החרדית אבל בצורה שמעודדת השכלה ויציאה מהעוני. 'יש עתיד' מעולם לא הציעה כסף למוסדות שלא לומדים ליבה, אני לא יודעת מה זה המסמך הזה".

באשר לתקציב החרדי היא אומרת: "ככל שאתה פחות משתף פעולה עם המדינה ופחות מפוקח - כך אתה מקבל פחות, לא משנה אם אתה חרדי או חילוני. תחשוב שאני כמפלגה, 'יש עתיד' תחליט מחר בבוקר להקים רשת בתי ספר. ואבקש שלא יפקחו עלי? זה נשמע לך הגיוני? מי שמשתף פעולה ומפוקח ועושה את החובות שמשרד החינוך דורש - מקבל כמו כל בתי הספר האחרים".

ח"כ מירב כהן בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

ח"כ כהן מתייחסת להסתה נגד הציבור החרדי: "אסור להסית לאלימות, אסור לדבר בצורה כזו. אני מגנה את זה, אני לא מתבטאת כך. אני מרגישה שאתה מייצג ציבור שאני רוצה לשבת איתו יחד בממשלה ולהגיע להסמכות, וכל עוד לא נגיע להסכמות הללו המדינה שלנו תהיה בסכנה. אני מגנה כל אמירה מעליבה ופוגענית נגד המגזר החרדי".

כהן מתייחסת לשיחות בבית הנשיא על רפורמת המשפט ואומרת: "יש דיונים שאני שומעת שמתנהלים בצורה עניינית, סלע המחלוקת זו הוועדה למינוי שופטים, אני חושבת שצריך קודם להכריע את הסוגיה הזו ובכל היתר נצליח לייצר פתרונות. אני מבינה את הקריאה לעזוב את חדר המו"מ, אני גם מכבדת שהם בוחרים להפגין, החשש והאי האמון נמצאים גם אצלנו, אבל מצד שני אנחנו חייבים לתת צ'אנס אמיתי, אם יש סיכוי למנוע את הקרע בעם - צריכים להגיע בידיים נקיות".

הח"כית מ'יש עתיד' התייחס לעימות עם הקיצוניים בעיר חריש: "ברור שמדובר בפלג קיצוני שלא מייצג את כל החברה החרדית, חייבים להלחם בתופעה הזו. אנחנו לא נאפשר את זה, אם יש צורך נעלה לחריש, חבל שהם יגרמו לי לחלל את השבת שלי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר