כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
'כיכר השבת' בשטח

שר הדתות ל'כיכר השבת': "אחרי ששוחחתי עם אנשי הזיהוי והקברנים - דעאש קטן על חמאס"

שר הדתות מיכאל מלכיאלי סיפר ל'כיכר השבת' על המראות הקשים. "ממה שאני מתרשם, אחרי שפגשתי את האמונים על הזיהוי והקברנים, הצדיקים הגדולים האלה - דעא"ש זו מילה קטנה למה שהם ראו. את הגופות... קשה לתאר". צפו בראיון המלא

ישי כהן | כיכר השבת |
השר מיכאל מלכיאלי בריאיון מהעיר אשקלון המופגזת

בעיצומו של ביקור מקיף שקיים באיזורי הלחימה בדרום, שר הדתות מיכאל מלכיאלי, שוחח עם 'כיכר השבת' וסיפר על המתרחש ועל פעילות משרדו.

"החל מצאת החג", סיפר, "כשהבנו את מימדי האסון - לא כפי שאנחנו מבינים היום, המשרד הקים את חמ"ל המשרד שלו, יחד עם המנכ"ל יהודה אבידן, להיערך לקבורה כמה שיותר מהירה, לאנשים שזוהו, להכין את עצמנו לצערנו, בבתי עלמין, שיוכלו לקבור את כולם, ללא תשלום כמובן".

עוד סיפר השר: "דיברו בהתחלה על 100 הרוגים, וכבר אז השמים נפלו עליי. אנחנו מדברים היום על מספרים הרבה יותר גבוהים בכל הארץ. המשרד ערוך ועושה הכל על מנת שניתן לכולם את השירות".

לטענת אנשים על איטיות בזיהוי החללים, השיב השר: "היינו בדיון חירום אצל הראשל"צ הרב יצחק יוסף. ההנחייה הייתה להגיע לוודאות המוחלטת, במקצועיות". השר רמז לכמה שיקולים ובהם נושא הנשים העגונות.

"נכון", הוסיף, "זה לוקח זמן. ידברו על הכל בהמשך. עכשיו עושים את הכל במקצועיות".

השר מלכיאלי סיפר על המראות הקשים. "ממה שאני מתרשם, אחרי שפגשתי את האמונים על הזיהוי והקברנים, הצדיקים הגדולים האלה - דעא"ש זו מילה קטנה למה שהם ראו. את הגופות... קשה לתאר.

"אני מדבר עם מתנדבים, אנשי זק"א ועובדי המשרד. הם לא באו משום מקום, הם מגיעים את תחום זיהוי החללים. מה שיש כאן, לא הכירו ולא ראו, לא בממדים, לא באכזריות, לא בטירוף שאחז ברוצחים הנתעבים שיותר גרועים מדעא"ש. וכך צריך להתייחס אליהם. לא רוצה לתאר באיזה מצב ראו תינוקות. לא רוצה לתאר. אנשים שנמצאים בתחום אומרים: לא ראינו דבר כזה מעולם".

השר מלכיאלי דיבר גם על הקמת ממשלת החירום וסיפר על האחדות בעם: "אני מסתובב בארץ ורואה את העזרה ההדדית. את הנתינה. את האחווה. מי ייתן שנשאר בתקופה של האחווה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר