פקודת 'פרש פלשת' • צפו

כך מנענו חדירת מחבלים לעיר | מפקד תחנת אשקלון בריאיון

האזעקות שהקפיצו אותו בשעה 06:30 בבוקר שמחת תורה | ההבנה שיש חדירת מחבלים ליישובי הדרום | הפעלת פקודת 'פרש פלשת' | ההתמודדות בעיר הכי מטווחת במלחמה • מפקד תחנת אשקלון, סנ"צ מאיר כרמון, בריאיון לישי כהן (משטרה) 

ישי כהן | כיכר השבת |
סנ"צ מאיר כרמון בריאיון | צפו (צילום: אשר רוט | הפקה: איציק אוחנה ואשר רוט)

בוקר שבת שמחת תורה, איפה תפסו אותך האירועים הקשים?

"אני קם בבוקר ומתעורר לתוך האזעקות, מתארגן כמו שאני מתורגל בעשרים השנים האחרונות, אנחנו למודי ניסיון של ירי רקטות"

ידעתם שיש חדירה או אירוע חריג במיוחד?

"עוד לפני שידענו שיש חדירה, הקפצתי את כיתת הכוננות, כי כבר שיש ירי תלול מסלול אני מבין שזה ארוע חריג.. וצריך להיערך"

"מיד הקפצתי איתי עוד עשרה שוטרים וקצינים, מיד לאחר מכן אנחנו מקבלים דיווח נוסף, שיש חדירה של סירה עם מחבלים בחוף זיקים שזה בעצם דקות ספורות מאיתנו, היות והמחבלים הגיעו עם סירות גומי מהירות, הקפצנו את כל שוטרי התחנה שיגיעו לפה לטפל באירוע"

"התחלנו לבצע את פקודת 'פרש פלשת'. זו פקודה שמתרחשת בעצם את כל הסיכונים בכל הצמתים, אנחנו משתלטים על הצמתים ומבצעים חסימות צירים, מבצעים תצפיות לכל אזור החוף שלא תהיה חדירה מהים"

סנ"צ מאיר חכמו בריאיון ל'כיכר השבת'

"את הדרכים מדרום לאשקלון אנחנו חסמנו כדי לוודא שלא יהיו חדירות מכל סוג שהוא, המחבלים הגיעו עד יד מרדכי , שזה לפני אשקלון והם נתקלו בחסימות שעשינו ושם התנהל קרב"

אנחנו כבר שבועיים ויותר בתוך מלחמה לא פשוטה, ואתה כמפקד התחנה, איך מכילים את כל המתקפות של הרקטות, למעלה מאלף שוגרו לאשקלון מעל מאתיים נפילות ..??

"לצערי אנחנו למודי ניסיון, לצערי העיר פה מטווחת באופן קיצוני ואנחנו המפקדים יודעים להיערך ולהתמודד גם עם הרבה זירות במקביל, גם כשמדובר במאתיים נפילות בתוך שבועיים"

"העיר חזקה ויש פה שיתוף פעולה עוצמתי חזק של כל הגורמים יחד, עם רשות מקומית חזקה, עם פיקוד העורף, עם כיבוי אש ומדא וארגוני ההצלה השונים, אנחנו לא לבד. אנחנו יחד במלחמה הזו"

פגשתי כאן תושבים שמחכים לרגע שחמאס יפורק מנשקו, שהאיומים לא יהיו קיימים, אתה חושב שזה אפשרי?

"אני רוצה לקוות שאכן כך יהיה, אני לא מחווה דעה או ביקורת על הדרג המדיני או הצבאי, מה שצריך לקרות יקרה ואני מאוד מקווה שיהיו רק ימים שקטים".

סנ"צ מאיר כרמון בריאיון לישי כהן

רבים סיפרו שלא היה מענה של המשטרה בתוך כדי האירועים, חלק שלא ידעו מה קורה גם איבדו את האמון. אתם מצליחים לחבר אליכם מחדש את התושבים? ליצור אמון?

"האזרחים כולם יודעים היום, שמשטרת מחוז דרום ומרחב לכיש פעלו בגבורה יוצאת דופן והשוטרים הגנו על התשובים ומנעו את הגעת המחבלים לאשקלון"

אתה כבר עשרים וארבע שנים במרחב, האם היתה היערכות לכזו מתקפה?

"אנחנו היינו ערניים, תרחשנו את המציאות כפי שקרתה, שיבואו עם סירות, אם רכבים ואופנועים ואכן שוטרי תחנת אשקלון פעלו בעוצמה ומנעו את כניסת המחבלים לאור כל ההיערכויות והתרחישים שלמדנו מראש"

"אני מזכיר שוב את השוטרים הגיבורים שנפלו בקרבות שינוחו בשלום על משכבם הם הצילו חיים. כולנו מצדיעים להם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר